Čo sa dočítate v novom vydaní Slova Šaľanov?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min


Slovo Šaľanov 1/2023
Vydané: 7. 2. 2023

Dôvodov, prečo prvé tohtoročné číslo Slova Šaľanov vyšlo namiesto konca januára začiatkom februára, bolo hneď niekoľko. Rozpísal sa o nich v úvodníku šéfredaktor Ivan Aľakša. Napriek omeškaniu vás ale znova čaká zaujímavé čítanie a novinky.

AKTUÁLNE

V rubrike Aktuálne v čísle prinášame správu s fotografiami z Reprezentačného plesu mesta Šaľa, ktorý sa konal po dvojročnej pauze s magickou témou.


Potešíme aj správou o obchvate mesta Šaľa, ktorý by sa podľa posledných správ SSC mal začať stavať už tento rok. Snáď sa ho teda konečne dočkáme.


Venovali sme sa aj vážnejším témam, jednou z nich je pokuta, ktorá hrozí mestu za výstavbu nájomných bytov na Kráľovskej ulici. Najvyšší správy súd SR pokutu potvrdil, mesto sa ale bráni. Prečítajte si, ako celá situácia vyzerá v súčasnosti v tlači i online.


Dostane Šaľa plaváreň zadarmo? Pri rozhovore s generálnym riaditeľom Dusla a. s. Petrom Blahom, sme sa pýtali aj na plaváreň, ktorej sa v minulom roku opravila strecha. Aká je jej budúcnosť z pohľadu chemického podniku?

Klienti DSS Kory dostali vianočný darček v podobe nového vybavenia, ktoré im bude slúžiť niekoľko rokov. Keď sme pri Vianociach, Koledníci Dobrá novina v Šali vyzbierali 1600 eur, ktoré pomôžu projektom v Afrike.

Ani zima nezastavila šalianskych potápačov z klubu Amfora Šaľa, spolu s kolegami z Atol Senec si užili vianočné potápanie a nám poslali fotky.


KULTÚRA

Ešte stále máte čas prihlásiť svojho stredoškoláka/čku do 13. ročníka súťaže Esej Jána Johanidesa. Stačí vybrať tému a všetky info a podmienky nájdete u nás v novinách.


Na Základnej škole Ľudovíta Štúra vznikol nový časopis! Tešíme sa, že mladí ľudia majú záujem o tlač, Štúrka, ako noviny nazvali žiaci, prišla pokrstiť aj Šalianka, redaktorka Zuzana Ferenčáková.


Šaľa zabojuje o titul Mesto kultúry 2024, informovalo o tom naše kultúrne stredisko. Šaľa postúpila spolu s dvoma mestami – Humenné a Brezno. Momentálne prebieha príprava celého projektu, ktorý by sa v budúcom roku uskutočnil u nás v okrese. Máme sa na čo tešiť.


ŠPORT

V Šali sa na konci januára uskutočnil Futbalový turnaj pre deti do 9 rokov, pekné umiestnenie získali aj šalianske deti.


O šikovnosti šalianskych detí nás presvedčili aj tanečné skupiny z TK JUMPING Šaľa na medzinárodnej súťaži, ktorá sa uskutočnila v Mestskej športovej hale v Šali. Aj mladí plavci z KVŠ Barakuda, ktorí stihli v tomto roku zozbierať prvé medaile z pretekov.


CHVÁLIME

So športom tentokrát súvisí aj rubrika chválime. Píšeme v nej o cyklovačkách, ktoré spájajú pohyb so spoznávaním kultúry a histórie nášho regiónu. Prečítajte si o nich v novom čísle.


Prečítať si môžete aj o mladom Andrejovi Takáčovi, ktorý sa kvalifikoval na Svetové hry špeciálnych olympiád 2023 v Berlíne.


ROZHOVORY

Obálku tohto čísla zdobí trénerka a lonžérka Jana Majdlenová, s ktorou sa o voltíži a ocenení, ktoré za svoju dlhoročnú 42-ročnú prácu získala, porozprával šéfredaktor Ivan Aľakša.


Prinášame aj rozhovor s generálnym riaditeľom Dusla a. s. Petrom Bláhom, prezradil nám novinky spoločnosti, ako sa jej darí počas energetickej krízy, ale aj o tom, ako čpavok 4 zachránil ich spoločnosť.


ŠIKOVNÉ RUKY

Rubrika Šikovné ruky skrýva Marcelu Sklenárovú, ktorá sa venuje scrapbookingu. Vo voľnom čase tvorí albumy, pohľadnice, receptáre, či exploding boxy. Čo to je? Dočítate sa v rozhovore s tvorivou dušou Marcelou.


SÚŤAŽÍTE? MÔŽETE VYHRAŤ NÁKUP V HODNOTE 15 EUR V GAZDOVSKEJ PREDAJNI LUMA V DLHEJ NAD VÁHOM

Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *