Absentuje tu prepravná služba, otvorená som i ďalším výzvam, vraví Ildikó Jarošová

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Po prvýkrát zasadne do Mestského zastupiteľstva v Šali Ildikó Jarošová, ktorá vyše dve desaťročia pracuje na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Šali. V komunálnych voľbách dostala 470 hlasov. 

Priority? Sociálne veci v širšom kontexte

„Medzi moje najväčšie priority patria sociálne veci v širšom kontexte. Ide hlavne o  kvalitné poskytovanie sociálnych služieb, stále je rastúci dopyt po opatrovateľskej službe, po ambulantnej forme sociálnej služby. Budem podporovať národné projekty a spoluprácu s implementačnou agentúrou,“ vraví matka dvoch detí Ildikó, ktorá sa narodila v Šali a už 32 rokov býva v mestskej časti Veča.

„S rastúcim počtom detí s pervazívnymi vývinovými poruchami a poruchami správania sa budem snažiť o podporu integrácie detí do bežných materských škôl a základných škôl,“ opisuje ďalšiu prioritu, ktorej sa chce venovať po nástupe do funkcie.

Predchádzajúcich osem rokov pracovala Ildikó ako členka sociálnej komisie pri zastupiteľstve. Vraví, že už tam bola v kontakte s poslancami „zastupiteľstva pri riešení problémov našich občanov. V podstate budem intenzívne pokračovať v tejto práci ako poslanec,“ povedala Slovu Šaľanov. Väčšinu z nich pozná osobne. „Nevyhýbam sa žiadnej problematike, som otvorená i ďalším výzvam,“ pokračuje.

Sociálny taxík v Šali

V Šali tiež podľa jej slov „absentuje prepravná služba alebo sociálny taxík“.  „Viem, že to zaťažuje rozpočet mesta,  ale nemôžeme zatvárať oči pred ťažko zdravotne postihnutými občanmi, ktorí majú narušenú mobilitu a problémy s prepravou hlavne do zdravotníckych zariadení, tak isto generácia seniorov v pokročilom veku by potrebovala takúto službu.  Pomoc potrebujú samozrejme aj  osamele žijúci ľudia bez ohľadu na vek a zdravotné postihnutie, ktorí sa nemôžu obrátiť na rodinu,“ uvádza Ildikó Jarošová, ktorá ďakuje všetkým voličom mestskej časti Veča za mandát, ktorý dostala.

„Účasť voličov v komunálnych voľbách vo všeobecnosti býva výrazne nižšia ako pri iných voľbách. Dôvodom pri týchto voľbách mohla byť dlhotrvajúca pandemická situácia, prípadne jesenné prázdniny, sviatočný víkend pamiatky zosnulých. Ľudia sú unavení z politickej situácie – zrejme aj z toho pramení  účasť voličov na komunálnych voľbách,“ dodáva na záver Ildikó Jarošová.

ml

One Comment on “Absentuje tu prepravná služba, otvorená som i ďalším výzvam, vraví Ildikó Jarošová”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *