Slovo Šaľanov

ISSN 1336–4065
EV 2999/09
Vydavateľ: Fantázia media, s. r. o., Šaľa
IČO: 46515381
IČ DPH: SK2023424007
Šéfredaktor: Ivan Aľakša
Mobil: +421 905 238 895
Adresa redakcie: Slovo Šaľanov P. Pázmaňa 51/19, 927 01 Šaľa

milan aľakša

PhDr. Milan Aľakša (1945 – 2017)

Zakladateľ časopisov Slovo Šaľanov aj Súkromný podnikateľ, šéfredaktor a vydavateľ

Jeho meno je navždy spojené so žurnalistikou nielen v meste Šaľa, ale v celom regióne bývalého okresu Galanta. Okrem podnikateľského časopisu Súkromný podnikateľ, ktorý založil už v roku 1990, krátko po nežnej revolúcii, stál pri zrode alebo rozvoji časopisov: Hlas Dusla, Víťazná cesta / Cesta, Slovo Šaľanom, Duslo info, Život v Sládkovičove, Mojmírovčan, Poľovník, Jazdím na propán-bután, Galantské noviny, SUZ Informačný spravodajca a Slovo Šaľanov. Aj vďaka nemu boli založené celoslovenské časopisy Jazdectvo a dostihy a Fantázia.

Celý svoj život zasvätil písaniu o ľuďoch, o vás (nás), Šaľanoch, v každom človeku vedel nájsť niečo zaujímavé a pozitívne, vedel sa vždy prihovoriť a aj vyčariť úsmev.

ivan-alaksa
Šéfredaktor/vydavateľ

Slovo Šaľanov som v roku 1996 spoluzakladal ešte ako študent žurnalistiky FFUK v Bratislave. Od roku 2005 som jeho šéfredaktorom a od roku 2016 vediem aj časopis Súkromný podnikateľ. V rokoch 1997-2011 som vydával jediný slovenský sci-fi časopis Fantázia, od roku 2005 vydávam knihy – literárne zborníky fantastických poviedok. Od roku 1995 mám na starosti grafickú úpravu inzercie, časopisov a publikácií vo vydavateľstve, podieľal som sa na tvorbe (prevažne grafickou úpravou) časopisov: Jazdectvo a dostihy, Mojmírovčan, Poľovník, Duslo info, Jazdím na propán-bután, Život v Sládkovičove, Galantské noviny a SUZ informačný spravodajca. Som zodpovedný aj za príjem inzercie v našich časopisoch.

michaela harabisova

Michaela Harabišová

Interná redaktorka

Som študentkou piateho ročníka žurnalistiky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Po pôsobení v študentskom časopise a v online médiách som sa rozhodla vyskúšať pôsobenie v regionálnom periodiku v rodnom meste, kde som vyrastala a študovala. Pre vydavateľstvo Fantázia media pracujem už viac ako rok. Pripravujem články a rubriky do Slova Šaľanov, regionálneho mesačníka mesta Šaľa. Taktiež mám na starosti korektúry, administratívnu prácu v redakcii a spravovanie sociálnych sietí. Okrem Slova Šaľanov prispievam reklamnými článkami a pripravujem materiály do inzertného periodika Súkromný podnikateľ.

Peter Odráška

Peter Odráška

Redaktor športu

Vyštudoval som žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa. Už počas štúdia na vysokej škole som začal písať pre Slovo Šaľanov, kde dodnes zodpovedám za športovú rubriku a rovnako už ako študent som začal pracovať ako športový redaktor pre internetový denník Aktuálne.sk. Popri Slove Šaľanov pracujem momentálne ako športový editor portálu Šport24.sk a zároveň redaktor denníka Plus JEDEN DEŇ, ktoré sú súčasťou rovnakého vydavateľstva. Popri písaní článkov mám na starosti korektúry článkov a spravovanie sociálnych sietí portálu.