Zoznam najbližších udalostí

sep
10
Pi
Výstava archívnych dokumentov | Archív Šaľa - Renesančný kaštieľ
sep 10 2021|09:00 – jún 30 2022|17:27

V priestoroch archívu bude dňa 10. septembra 2021 o 13.15 hod. otvorená aj Výstava archívnych dokumentov, ktorá bude verejnosti sprístupnená až do 30. júna 2022.

apr
12
Ut
Martina Vargová VISIONS | KS Večierka
apr 12|09:00 – máj 17|17:00
Martina Vargová VISIONS @ KS Večierka

Fotoklub Terra Wag Šaľa Vás srdečne pozýva na autorskú výstavu Martiny Vargovej – VISIONS. Výstavu si môžete pozrieť v priestoroch KS Večierka Šaľa od 12.4.2022 do 17.5.2022 v pracovných dňoch od 9 do 17 h.

máj
16
Po
Večer pre seniorov s Gizkou Oňovou a Štefanom Hruštincom | Kultúrny dom Šaľa
máj 16|17:00
Večer pre seniorov s Gizkou Oňovou a Štefanom Hruštincom @ Kultúrny dom Šaľa

Zábavný večer pre seniorov s Gizkou Oňovou a Štefanom Hruštincom. Š.Hruštinec-jeden z najpopulárnejších slovenských zabávačov. Svojím všestranným talentom si získal priazeň širokej vrstvy obyvateľstva nielen ako zabávač, spevák a imitátor, ale aj ako pohotový moderátor, ktorého dar reči a improvizácie dávajú podujatiam punc jedinečnosti a originality. V kombinácii s Gizkou Oňovou – speváčkou a televíznou hviezdou, ktorú pozná celé Slovensko, Vám ponúknu hudobno-zábavný program plný krásnych slovenských šlágrov, veselých monológov, dialógov a humorných príhod. Začiatok o 17:00hod.

máj
17
Ut
Ako pochopiť fotografiu? | KS Večierka
máj 17|18:00
Ako pochopiť fotografiu? @ KS Večierka

Pri príležitosti ukončenia autorskej výstavy Martiny Vargovej s názvom VISIONS, sa bude v KS Večierka konať prednáška na tému Ako pochopiť fotografiu. Prednášku organizuje fotoklub Terra Wag. Prednášajúcim bude Jozef Keppert. Vstup zdarma.

Monarchia Operett – Te Rongyos Élet | Kultúrny dom Šaľa
máj 17|18:00

Do Šale prichádza Monarchia Operett s predstavením Te Rongyos Élet,  lístky kúpite na msks.sala.sk alebo v pokladni MsKS Šaľa na Partizánskej 20.

máj
20
Pi
Večianske slávnosti | Parkovisko pred Tescom
máj 20 – máj 21 celý deň
Večianske slávnosti @ Parkovisko pred Tescom

Už o krátky čas ožije aj parkovisko pred hypermarketom TESCO.   V dňoch 20. – 21. 5. 2022 sa budú konať Večianske slávnosti a v programe si niečo nájde každá veková kategória. Celý program nájdete na plagátiku.

máj
22
Ne
My sme a tu sme… Galaprogram FS Šaľan | DK Šaľa
máj 22|17:00
My sme a tu sme... Galaprogram FS Šaľan @ DK Šaľa

Všetkých milovníkov folklóru srdečne pozývame na nový program Folklórneho súboru ŠAĽAN, DFS Šaľanček a tanečníkov zo Súkromného konzervatória Nitra. Program začína vystúpením folklórneho súboru tancami z tanečného regiónu Myjava. Do tejto situácie prichádzajú prvé správy o začiatku pandémie Covid-19. Ľudia nevedia o čo ide. Po 100 rokoch je tu opäť celosvetová pandémia, ktorej dôsledky si začínajú ľudia uvedomovať až po úmrtiach svojich blízkych. Začína prvý lockdown a uvoľnenie situácie. Následne sa začína prejavovať nenormálnosť stavu v spoločnosti aj hádkami a zvyšovaním agresivity medzi členmi rodín, kolektívov a komunít. Východiskom z týchto pomerov je zomknúť sa a riešiť konflikty spoločným úsilím, čím je možné prekonať aj zdanlivo neriešiteľné úskalia. Program vyvrcholí opäť spoločným vystúpením pandémiou zoceleným súborom tancami z Horehronia.

máj
24
Ut
Ako uvariť žabu | Kultúrny dom Šaľa
máj 24|19:00
Ako uvariť žabu @ Kultúrny dom Šaľa

Celkom malé divadlo v spolupráci s Divadlom Materinky Vás pozýva na divadelnú hru od Petra Strnada „Ako uvariť žabu“.

O hľadaní pravdy na dne hrnca

Syndróm varenej žaby predstavuje v psychológii termín, definujúci neschopnosť alebo neochotu človeka adekvátne reagovať na hrozby z okolia, ktoré nevznikajú náhle, ale objavujú sa pomaly a postupne narastajú do takej miery, že ľudskú bytosť úplne pohltia. Presne ako v starej bájke o žabe, ktorú keď hodíte do hrnca s vriacou vodou, tak z neho okamžite vyskočí, ale ak budete vodu v hrnci zohrievať postupne, žaba bude sedieť na dne dovtedy, kým bude neskoro a nakoniec sa uvarí. Problém, prenesený do sféry medziľudských vzťahov, spočíva hlavne v tom, že si len málokto včas uvedomuje, že sa nachádza v úlohe pomaly varenej žaby a že s ním niekto neustále manipuluje smerom, ktorým ísť nechcel. A o tom je aj príbeh hlavnej hrdinky našej inscenácie Dany.

Príbeh, ktorý sa môže dennodenne odohrávať v ktoromkoľvek meste a za dverami ktoréhokoľvek bytu. Príbeh posledného súdu, ktorý raz možno čaká na každého z nás a vlastne ani netušíme, kedy tá chvíľa nastane. Formu ironickej komédie sme zvolili úplne zámerne, hoci osud Dany v konečnom dôsledku vyznieva skôr tragicky. Ale práve v tomto kontraste hľadáme zmysluplnú cestu ako jej dramatický osud priblížiť divákovi tak, aby sa v ňom dokázal nájsť. Veď o čom inom je divadlo, ak nie práve o hľadaní pravdy a o príležitosti nazrieť do vlastného vnútra? Nesnažíme sa súdiť a ani obhajovať konanie našej postavy. Odhaľujeme jej osobnú drámu v čo najrýdzejšej podobe, aby sa mohla aspoň na chvíľu dotknúť samej podstaty človeka. No a ak sa divákovi podarí s našim príbehom aspoň na chvíľu stotožniť, dávalo naše hľadanie zmysel.

jún
4
So
EUPHORIA PARTY | MetroClub Šaľa
jún 4|22:00
EUPHORIA PARTY @ MetroClub Šaľa
Príď na prvú EUPHORIA party v Metroclube! Štýlová dekorácia, špeciálna atmosféra a prekvapenie večera!
Akcia je 15+, úplne bez obmedzenia (covid)
jún
10
Pi
Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch…) | Kultúrny dom Šaľa
jún 10|19:00
Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch...) @ Kultúrny dom Šaľa

Legendárna komediálna dvojica sa po rokoch vrátila! V novom šate a novom obsadení…

Obnova kultového titulu LORD NORTON A SLUHA JAMES v roku 2018 bola pre tvorcov veľkou výzvou. Tento legendárny titul si získal tisíce priaznivcov dnešnej, novej generácie divákov a veríme, že sa k nim pridáte aj vy.

Legendárne predstavenie z konca 90-tych rokov, vo fantastickom podaní Mariána Zednikoviča a Stana Dančiaka si stredná a staršia generácia určite dobre pamätá. Predstavenie malo vyše 600 repríz na Slovensku a v Čechách a CD nosiče tejto hry, ako jediné dostali 3 Diamantové, 9 Platinových a 18 Zlatých platní. Za predaj týchto nosičov sa autor Ján Snopko stal dodnes najpredávanejším autorom hovoreného slova na Slovensku.

V novom predstavení LORD NORTON A SLUHA JAMES si budete môcť vychutnať nezameniteľný humor, veselé a netradičné príhody v skvelom hereckom obsadení. V úlohe lorda Nortona účinkujú v alternácii výrazní a obľúbení komici Juraj Kemka a Lukáš Latinák s Jozefom Vajdom v úlohe verného sluhu Jamesa.