Aj Šaľania sa môžu uchádzať o dotácie z rozpočtu kraja na podporu kultúry a športu

dotácie šport a kultúra
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Nitriansky samosprávny kraj vyhlásil výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu na podporu kultúry a športu na rok 2022. Vyplýva to z informácie, ktorú zverejnil na webstránke. 

Dotácie poskytuje na základe Všeobecne záväzného nariadenia Nitrianskeho samosprávneho kraja (č. 3/2020). Žiadosti sa podávajú iba elektronicky, bližšie informácie pre dotácie v oblasti kultúry je možné nájsť TU a v oblasti športu TU.

Na odoslanie podania je potrebné, aby osoba vytvárajúca podanie bola majiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom (eID karty), mala aktivovaný bezpečnostný osobný kód (BOK) a vlastnila čítačku čipových kariet. Rovnako je nutné, aby osoba podávajúca podanie mala svoju elektronickú schránku aktivovanú na doručovanie, pretože orgán verejnej moci môže doručiť dokument len do aktivovanej schránky,“ informujú žiadateľov na svojej stránke.

Otázky spojené s prípravou a podávaním žiadostí je možné konzultovať telefonicky na odbore kultúry a športu: Kultúra – oddelenie kultúry Úradu NSK (Kupecká ul. č. 3, Nitra), telefónne čísla 037/69 259 70, 037/69 259 61 a Šport  – oddelenie mládeže, telesnej kultúry a športu Úradu NSK (Kupecká ul. č. 3, Nitra), telefónne čísla 037/69 259 29, 037/69 229 34.

Návrhy župa prijíma do 30. septembra 2021.  V minulom roku so žiadosťou o dotácie v oblasti kultúry v našom okrese uspeli divadelné, tanečné kluby, farnosti, spevácke zbory, základné školy, okolité obce i rôzne občianske združenia so svojimi kultúrnymi projektami. V oblasti športu dotácie dostali rôzne športové kluby od futbalistov, lukostrelcov, tenistov až po kynológov, ale taktiež združenia a vedenia obcí v okolí. Zoznam vlaňajších schválených dotácii spolu s projektami je možné nájsť na webe VÚC. 

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *