Zoznam najbližších udalostí

jún
24
Pi
Deň otvorených dverí a BURZA KNÍH | Knižnica Jána Johanidesa v Šali
jún 24 – jún 25 celý deň
Deň otvorených dverí a BURZA KNÍH @ Knižnica Jána Johanidesa v Šali

Už tradične počas Šalianskeho jarmoku knižnica usporadúva Deň otvorených dverí spojený s burzou kníh. DOD bude prebiehať počas otváracích hodín knižnice v piatok 24.6.2022. (od 9,00 do 17,00) Burza bude pokračovať aj v sobotu v doobedných hodinách. (9,00 – 12,00)

Počas roka sa mnohí pýtajú, čo s nepotrebnými knižkami, kam s nimi a teraz je ten správny čas, knihy k nám priniesť.

Na burze ponúkame knižky, ktoré sme z nášho fondu vyradili a samozrejme tie, ktoré nám prinesiete a v našom fonde už nenájdu uplatnenie.

Počas Dňa otvorených dverí vám ponúkame okrem sprievodného programu pre deti aj členský preukaz zdarma na jeden rok a  odpustenie poplatkov za omeškanie.

Program pre deti je pripravený v piatok 24.6.2022 od 13,00 hod. do 16,00 hod.

Šaliansky jarmok | pred Mestským úradom v Šali a na Amfiteátri
jún 24 – jún 25 celý deň
Šaliansky jarmok @ pred Mestským úradom v Šali a na Amfiteátri

ŠALIANSKY JARMOK – program začína pred mestským úradom v Šali a večer od 20.00 sa presúva na amfiteáter, kde vystúpi aj kapela HEX či speváka  raper Kali. Celý program nájdete na plagátiku. 

jún
26
Ne
Ukrajina – to sme MY – benefičný koncert | Kultúrny dom Šaľa
jún 26|16:00
Ukrajina - to sme MY - benefičný koncert @ Kultúrny dom Šaľa

Známe ukrajinské speváčky prídu do Šale, aby potešili odídencov zo svojej domoviny, ale aj širokú verejnosť. Koncert bude mať benefičný rozmer, pozývajú aj každého, kto chce pomôcť. Vyzbierané financie poputujú do Ukrajiny na charitatívnu pomoc.

Kateryna Buzhynska je vo svojej rodnej krajine známa umelkyňa. Svojim spevom očarila aj na viacerých medzinárodných súťažiach. Svojim talentom príde potešiť aj popová speváčka Tetyana Dokanina. Známa je aj svojou účasťou v televíznej speváckej súťaži Voice of the country. Je víťazkou mnohých ocenení televízneho festivalu Hit roka. Získala aj čestné ocenenia „Magic Power of Ukraine“. Kateryna je na Ukrajine známa aj svojou charitatívnou činnosťou pre deti. Program spestrí aj Alla Dumitrash, ktorá pochádza z nášho partnerského mesta Mohyliv Podolskyj. Je učiteľkou spevu na miestnej umeleckej škole. V týchto ťažkých časoch našla so svojim vnúčikom dočasné útočisko v Šali. Na znak solidarity a súdržnosti vystúpi na charitatívnom koncerte aj šaliansky folklór, súbor Šaľan odprezentuje dve samostatné pásma.

Koncert sa bude konať 26. júna 2022 v Dome kultúry Šaľa o 16-tej hodine. Svojou účasťou pomôžete našim susedom v týchto neľahkých časoch.

júl
1
Pi
Tvorivý čin roka 2021
júl 1|19:00
Tvorivý čin roka 2021

Vyhodnotenie ankety a odovzdávanie cien za významné podujatia a činy jednotlivcov a kolektívov v oblasti kultúry a kultúrnosti v meste

1.7. o 19:00 na nádvorí renesančného kaštieľa v Šali, vstup voľný

Komisia kultúry a cestovného ruchu pri MsZ v Šali vyhlasuje aj tento rok anketu TVORIVÝ ČIN ROKA 2021.

Jej cieľom je oceniť významné podujatia, činy jednotlivcov a skupín v propagácii kultúry a kultúrnosti v meste. Každoročne sa v meste uskutočnia podujatia, ktoré sú výsledkom tvorivého úsilia a sú prínosom duchovného bohatstva.

Kategórie: fotografia, divadlo, knižná tvorba, etnografia/folklór, propagácia mesta, výstavy, spev, hudba a mimoriadne ocenenie za dlhodobú aktívnu prácu v oblasti umenia.

júl
2
So
Súťaž vo varení gulášu | Veľká pláž, Váh
júl 2|11:00
Súťaž vo varení gulášu @ Veľká pláž, Váh

Aj tento rok bude šalianska pláž rozvoniavať kotlíkovým gulášom, konkurencia každým rokom silnie, kto vyhrá tento rok???  Možno práve tvoj tím, tak sa prihlás, nezabudni uviesť názov tímu a počet osôb,  hlavnou porotkyňou bude Zuzana Sabolová známa zo šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Prihlášky posielajte do 24. júna 2022 na zitnakova@sala.sk. V prihláške uveďte počet osôb a názov tímu. Ostatné organizačné pokyny odkonzultujeme mailom.