BB Boris band: predsilvestrovská párty 8-člennej rockandrollovej kapely

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Rock and Rollová kapela BB Boris band, ktorá sa skladá až z 8 členov si pred Silvestrom strihla párty – koncert spojený s veselicou v Kráľovej nad Váhom v kultúrnom dome.

Silvestrovský párty koncert v Kráľovej n/V sa neudial po prvý krát. „Je to už tradícia, ktorá tu pretrváva už pár rokov, stretneme sa s kamarátmi a zahráme si pred publikom,“ povedal nám jeden zo spevákov kapely, Imrich Varga. „Mali sme úplne plnú sálu a odohrali sme 50 skladieb, čo bola celkom fuška,“ doplnil o koncerte, ktorý si zorganizovali ako uzavretú zábavu pre kamarátov.

Hrajú pre radosť

Stretávajú sa každý piatok v budove hračiek pri svetelnej križovatke v smere na Galantu u jedného z členov kapely a, ako hovoria, hrajú pre radosť. „To sa už dnes veľmi nevidí. Každý chce hrať len pre peniaze,“ hovorí Imro. Ako dopĺňa, je to pre nich hobby, relax, či zábavka. „Nerobíme to za účelom uživenia sa, stretávame sa každý piatok, aby sme si zahrali. Neplánujeme teda ani vlastnú tvorbu, je tu predsa už dosť skvelých existujúcich pesničiek. Naším cieľom je, aby sme hrali stále lepšie a mali lepšiu show a hudobný zážitok pre divákov.“ Momentálne sa práve zo spomínaných dôvodov snažia investovať do svetelnej aj zvukovej techniky.

Je ich až osem

Pre podobné zábavové kapely nie je zvykom veľa členov, BB-Boris-band ich má však až osem. Vznikalo to vraj spontánne. Najprv boli iba dvaja a postupne sa kapela rozširovala ako to priniesol život. Všetci sú zo Šale a blízkeho okolia, z Kráľovej n/V, Močenku, Jatova, Nebojsy a z Veče.

Majú tri gitary, basu, bubeníka, klávesy a dvoch spevákov.

Obsadenie BB Boris band:

  • Vojtech Lenický – sprievodná gitara
  • Peter Lenický – sólová gitara
  • Boris Zušťák – akustická gitara
  • Karol Zadrabaj – basová gitara
  • Igor Zušťák – klávesy
  • Július Bikár – bicie
  • Imrich Varga – spev
  • Ernest Kiác – spev

Na silvestrovskej párty s nimi spievala aj sestra Imricha Vargu, Linda Bosák, bola to však iba výnimka a nápad spestriť vystúpenie aj o ženský vokál, priamo ku skupine nepatrí. Ako však Imro doplnil, radi spolu niečo vymyslia aj v budúcnosti.

Každopádne v kapele sú dvaja sólo speváci a ďalší dvaja hudobníci ich spevom dopĺňajú. „Niekto spieva určité pesničky v určitom položení a jazyku a iný zas iné. Ja spievam vo všetkých jazykoch a tie vyššie položené skladby,“ dodáva Imrich Varga.

Rockin All Over The World…

Aj takto, vypožičaním si názvu hitu skupiny Status Quo, by sa dalo pristúpiť k repertoáru BB Boris bandu. Jednak sa definujú ako tradičná gitarová rock&rollová kapela s presahom do popových vôd a druhá vec je, že vedia zahrať skladby v angličtine, slovenčine aj maďarčine. Takže mix príznačný pre náš región. Hrať chcú kdekoľvek o nich bude záujem, trošku s hnevom však Imro Varga dopĺňa že by radi hrali aj v Šali, ale… „… také nekresťanské peniaze pýtajú za kulturák vo Veči, že to sa nedá zaplatiť.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *