Budúci poslanec Miloslav Kollár: Trápi ma doprava i zber odpadu, som pripravený zbierať skúsenosti

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Na prvé funkčné obdobie poslanca sa chystá aj Miloslav Kollár. Do Mestského zastupiteľstva v Šali sa dostal vo volebnom obvode 1. Kandidát Tímu kraj Nitra – združenia kandidátov Nitrianskeho kraja od občanov získal 507 hlasov.

Štyridsiatnika Miloslava, ktorý je absolventom politológie na UKF v Nitre, môžu obyvatelia mesta poznať ako vedúceho Čajovne Na Konci Vesmíru. Už na univerzite sa angažoval v študentskom parlamente. So Šaľou ho však spájajú najmä komunitné aktivity. „Toto je môj prvý mandát v mestskom zastupiteľstve, takže som pripravený skúsenosti v komunálnej politike zbierať,“ vraví Miloslav, ktorý o sebe hovorí, že hlavnou prioritou, ktorej sa chce venovať je oblasť kultúry. S ňou má ako organizátor kultúrnych podujatí dlhoročné skúsenosti.

„Tiež sa zaujímam o oblasť životného prostredia a chcel by som pomôcť presadiť vážený zber odpadu, aby tí, ktorí ho separujú, boli odmenení. Trápi ma aj dopravná situácia v meste, ktorá by sa dala zlepšiť reguláciou parkovania, úpravou prejazdnosti niektorých ulíc a podporou alternatívnych spôsobov presunu (MHD, bicykel),“ vymenúva ďalšie oblasti, ktorým by sa rád v budúcnosti venoval.

Niektorých poslancov pozná osobne, ostatných spoznať plánuje. „Verím, že sa podarí nadviazať konštruktívnu spoluprácu a vytvoriť tím, ponúkajúci efektívne riešenia,“ hovorí. „Podľa môjho názoru chýba v Šali priestor pre alternatívnu kultúru a menšinové kultúrne žánre. Kedysi sme v meste mali najnavštevovanejšie kluby na Slovensku, dnes musia mladí ľudia cestovať za alternatívnou kultúrou inam. S materiálno-technickou pomocou mesta a prípadným využitím mestských priestorov by sa možno podarilo vrátiť takúto menšinovú kultúru späť,“ pridáva ďalší námet do diskusie k rozvoju mesta.

Slovu Šaľanov nový poslanec zanalyzoval aj pohľad na nízku volebnú účasť, keď približne dve tretiny voličov svoj hlas neodovzdali nikomu. „Podľa mňa za to môže tzv. naučená bezmocnosť. Keď sú požiadavky voličov dlhodobo ignorované, tí strácajú vieru, že je voľbami možné niečo zmeniť. Verím, že sa v nasledujúcich rokoch podarí zvýšiť záujem občanov nášho mesta o komunálnu politiku,“ dodal v rozhovore poslanecký nováčik Miloslav Kollár.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *