Chcem pracovať na tom, aby sme tu mali širšie kultúrne vyžitie, vraví najmladší poslanec mesta Tomáš Benkovič

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Do nového Mestského zastupiteľstva v Šali nastúpi aj študent 4. ročníka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Tomáš Benkovič, ktorého verejnosť posledné roky vníma ako predsedu mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa a občianskeho združenia Šaľania. V druhom volebnom obvode získal 782 hlasov. 

„Roky sa venujem rozličným aktivitám v meste, aktívne sa zúčastňujem akcií zameraných na rozvoj a zveľaďovanie mesta a nápadmi a postrehmi sa podieľam na vývoji mesta a kultúry v ňom. Mojou prioritou je pokračovať v doterajšej práci, chcem, aby sme tu mali širšie možnosti spoločného kultúrneho a sociálneho vyžitia všetkých vekových kategórii,“ vraví v prvej reakcii po zvolení Slovu Šaľanov.

„Nakoľko naše mesto je menšie a ako som spomenul participujem a vytváram aktivity v meste, poznám prakticky každého z poslancov. Spoluprácu si viem predstaviť na úrovni hľadania spoločných kompromisnych riešení ako jeden tím,“ pokračoval. Hoci je „mladý vekom“, skúsenosti mu nechýbajú, tvrdí.

Zbierať chce preto podnety od občanov, známych, kolegov i kamarátov. „Tie potom budem aplikovať a zapracovávať do projektov, ktoré sa týkajú mesta,“ pripomína Tomáš, ktorý stojí za skupinou mladých ľudí, ktorí zorganizovali desiatky podujatí pre mládež a dospelých. Za ich aktivitu získali v minulosti aj ocenenie Top subjekt od Asociácie krajských rád mládeže a Tvorivý čin mesta Šaľa 2020.

Volebnú účasť veľmi nerieši. „Volebné právo nie je povinnosť. A tak to podľa mňa zobral každý. Kto cítil potrebu a chuť ísť vyjadriť svoj názor, tak tak vykonal. Kto nie, nie, nič sa nedeje, asi sú spokojní s vedením a riadením mesta ako takého. Samozrejme, osvetu o voľbách a ich dôležitosti bude treba podporovať priebežne,“ dodal nový poslanec Mestského zastupiteľstva v Šali Tomáš Benkovič.

(ml)
Snímka: Archív Tomáša Benkoviča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *