Ďalšie hlasovanie: tri šalianske projekty sa uchádzajú o podporu verejnosti

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Tri šalianske projekty sa uchádzajú oddnes o podporu verejnosti v grantovom programe Tesca „Vy rozhodujete, my pomáhame“.

V  predajni, ktorá je v mestskej časti Veča, je možné podporiť projekt skrášlenia vstupu do cintorína v Šali, ktorý chcú skrášliť o nový záhon, ďalej projekt učebne v prírode Základnej školy J. C. Hronského na Krátkej 2 v Šali a projekt Občianskeho združenia Petra Bošňáka Hrajte sa a relaxujte vonku!, uvádza stránkaTesca, kde je možné nájsť ich opis.


„Každý zákazník, ktorý od 14. júna do 11. júla 2021 nakúpi v obchode spoločnosti Tesco v našom regióne, dostane po zaplatení jeden hlasovací žetón. Žetón vhodí do hlasovacieho boxu A, B alebo C projektu, ktorý chce podporiť,“ napísalo mesto Šaľa. 

V podobnom duchu prebieha súťaž aj o grant  v programe podpory lokálnych komunít COOP Jednoty. O 6 000 eur v ňom bojuje mesto Šaľa, občianske združenie Petra Bošňáka a občianske združenie CIVIS. Ich projekty je možné podporiť v šiestich predajniach Jednoty do 15. júna 2021. V Šali sa dá podporiť projekt „Mlynárov žarnov“, „Komunitný ovocný sad“ a „Lesná sauna pri Váhu“.

(ml)
foto: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *