Deti sa ešte stále môžu zapojiť do Prečítaného leta 2023 v šalianskej knižnici

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Aj tento rok sa šalianska knižnica Jána Johanidesa zapojila do projektu Prečítané leto, ktorý podporuje nielen slovnú zásobu detí v školskom veku. Každý týždeň čaká na deti zaujímavá téma, v tejto téme si budú môcť v knižnici požičať knižku, prečítať si ju a následne si zapísať niečo o nej do Spomienkovníka Prečítaného leta, ktorý si môžu vyzdvihnúť v knižnici.  Spomienkovník Prečítaného leta 2023 ilustroval Filip Horník a graficky upravila Zuzana Bartová. 

„Do prečítaného leta je možné sa zapojiť počas celého augusta, prípadne prvý septembrový týždeň. Potom súťaž vyhodnocujeme. Pokojne sa deti môžu zapojiť len jeden týždeň, podľa témy, ktorá sa im najviac páči, alebo ku ktorej majú knižky doma, prípadne, ktoré nájdu v knižnici,“ hovorí o projekte Adriána Gerová, riaditeľka mestskej knižnice. 


Aké témy na deti čakajú?

Aké témy sú pre deti ešte nachystané? Druhou témou Prečítaného leta sú maličkosti. Sú to drobné tvory aj veľké veci, ktoré sa zdajú malými. Každodenné radosti, láskavosť, inakosť i rovnakosť, rešpekt, jediná kvapka v mori, šálka kávy a priateľstvá rastliniek i chrobáčikov. Knižnica k téme pridáva výber kníh o maličkostiach:  O nových priateľstvách (týždeň od 7.8. do 13.8.). 


Tretia téma Prečítaného leta je o tom, čo (nás) spája. O dobrom jedle aj divných dňoch. Ľuďoch, zvieratách i rastlinách, domovoch všetkých tvorov. Dobrých skutkoch a ich kráse. O láske. O tom, odkiaľ kto prišiel a kam vedú naše cesty. Preskúmajte tajomné nitky, ktoré prepájajú rôzne svety v knižkách O domove (týždeň od 14.8. do 20.8.), O dobrom jedle (týždeň od 21.8. do 27.8.) O koreňoch (týždeň od 28.8. do 3.9.). 

Viac info o projekte nájdete na stránke knižnice www.kniznica.sala.sk

Mb
zdroj: kniznica.sala.sk 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *