Dizajnér radí: Spálňa v štýle pohody

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Pocit úplnej pohody, spokojnosti so životom tu a teraz. Koncept dizajnu Well-being pokrýva všetky nuansy inžinierskych zariadení, farebných riešení, dekorácie interiéru. V spálni je dôležité všetko: svetelné scenáre, klimatizácia, prikrývky, obliečky, farby, akustika. Ako vytvoriť dizajnovú spálňu?

Dizajnový projekt nadštandardného komfortu

Základom projektu je dôkladný prieskum majiteľov domu: režim spánku, komfortná teplota, osvetlenie, obľúbená farebná schéma, tabu a fóbie. Projektant spolu s architektom navrhuje systém vykurovania, vodovodu a elektriny:

  • ktorý systém podlahového vykurovania kombinovať s panoramatickými oknami, arkierom alebo terasou;
  • aby sa vytvorilo pohodlie, klimatizácia Vivax vytvorí pohodlie v horúcich dňoch;
  • ako prepojiť hlavnú spálňu s kúpeľňou, či je vhodná priečka z „inteligentného skla“;
  • aký úložný systém je potrebný v miestnosti, je potrebný budoár a šatňa;
  • ako zohľadniť prirodzené slnečné žiarenie a súkromie v scenároch osvetlenia;
  • aké protihlukové opatrenia a opatrenia na pohltenie hluku použiť vo fáze výstavby a dokončovacích prác.

Priestorová logistika, ergonómia, bezpečnosť sú vypočítané na centimetre. Zohľadňujú sa stavebné štandardy, zloženie rodiny, vkus a pleť majiteľov domu.


Moderná technológia

V spálni ľudia trávia tretinu svojho života, je to priestor pohodlia a súkromia. Vytvorte si svoj štandard pomocou špičkového vybavenia:

  • úroveň osvetlenia svietidiel sa mení;
  • klimatizácia sa prepne do nočného režimu;
  • automatizovaný kvetináč monitoruje zdravotný stav rastliny;
  • okná odrážajú UV žiarenie a zabraňujú stratám tepla v chladnom počasí.

Špičkové technológie nie sú len systémy na podporu života v domácnosti. Koberce, závesy a prikrývky z moderných materiálov prispievajú k pocitu nedbanlivosti: syntetika je hypoalergénna, nehromadí baktérie a škodlivé mikroorganizmy, dlhodobo si zachováva svoju farbu a tvar.

Základ kobercovej krytiny z protišmykového materiálu znižuje riziko poranenia. Zatemňovacie závesy podporujú produkciu melatonínu pre pokojný spánok. Prehozy na posteľ s tenkou vrstvou izolácie okamžite skryjú všetky nerovnosti postele: miestnosť v okamihu získa uprataný vzhľad.

Farebná paleta spálne, vyvinutá s prihliadnutím na želania majiteľov, strany svetla a úroveň osvetlenia, zdôrazňuje pocit „kokonu“. Textil a dekor dotvárajú nápady dizajnéra, prácu stavbárov, štukatérov, elektrikárov, nábytkárov. Každý prvok spálne sa naladí na vlnu pohody, napomáha plnohodnotnému odpočinku, načerpaniu energie do nových šťastných dní a nocí.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *