Folkloristi chystajú ďalšie podujatia

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Posledná väčšia akcia šalianskych folkloristov mala veľký úspech. Šaľania sa môžu tešiť na rozlúčku s letom, počas ktorej sa uskutoční Ľudová svadba. Folkloristi pozývajú fanúšikov folklóru, aby sa prišli zabaviť, naučiť tanečné kroky a rozlúčiť sa s letom. Okrem tohto podujatia chystajú na jeseň Vinobranie s kvalitným vínkom a kultúrnym programom. 

Rozlúčka s letom

ľudová-svadba-šaľa


Folkloristi zo Šale pozývajú Šaľanov na ĽUDOVÚ SVADBU v podaní FS Šaľan, na ktorú sa môžete prísť pozrieť 31. 8. 2020 o 17.30 hod. v rámci podujatia ROZLÚČKA S LETOM na terase CITY BEER na pešej zóne Šaľa. Nebude chýbať dobrá muzika či spev, skvelá zábava, tanečné hry, škola ľudového tanca, DFS Kráľovanček… Organizátorom podujatia je City Beer, MsKS Šaľa a FS Šaľan.


ľudová svadba


„Veľmi sa tešíme, že sa s vami opäť stretneme a roztancujeme celé mesto,“ vyjadril sa vedúci FS Šaľan Roman Hatala.

Vinobranie

vinobranie


Ďalšie podujatie čo si pre vás pripravuje FS Šaľan je VINOBRANIE, ktoré sa uskutoční 25. 9. 2020 o 17.00 hod. pred MsÚ Šaľa a na pešej zóne. Tak ako minulý rok, tak aj tento sa milovníci folklórov stretnú na námestí Sv. Trojice a oslávime dobrú úrodu a okoštujeme dobré vínko. Nebude chýbať alegorický sprievod po centre mesta, veľa tanca a spevu, ochutnávka vínka a dobré jedlo. O program a dobrú zábavu sa postarajú folklórne súbory: FS Šaľan, DFS Šaľanček, Muskátlis Néptánckör-Vágkirályfa, FS Sečkár a DFS Hopkáčik z CVČ Šaľa.

Organizátorom podujatia je MsKS Šaľa s Folklórnym súborom ŠAĽAN.

Podujatia sa uskutočnia pri dodržaní hygienických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia, organizátori preto žiadajú návštevníkov o dodržiavanie nariadení.

Fotografie sú z podujatia „Šalianske obyčaje“. Autor: Radovan Jamric

Fotografie sú z „Vinobrania v Šali 2019“. Autor: Peter Pollák

Zdroj: FS Šaľan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *