FOTO: Šalianski folkloristi pripravili Vinobranie s kultúrnym programom

Vinobranie
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Minulý piatok 25. 9. 2020 o 17.00 hod. ožila estrádna sála v DK Šaľa folklórom. Hudba, spev, tanec a tradície. Šalianski folkloristi mali pôvodne pripravený program pred Mestským úradom v Šali. Kvôli zlému počasiu ho boli nútení skrátiť a premiestniť do vnútorných priestorov kultúrneho domu. 

„Sme veľmi radi, že napriek upršanému počasiu a sprísňujúcim hygienickým opatreniam sa nám podarilo odprezentovať program a pokračovať v udržiavaní našich zvykov. Je nám veľmi ľúto, že sme tento rok museli zrušiť koštovku vínka, alegorický sprievod a tancovačku na pešej zóne. Ale veríme, že o rok si to všetci vynahradíme! Ďakujeme všetkým účinkujúcim, divákom, priaznivcom, spoluorganizátorom a dobrým ľuďom, ktorí nás podporili,“ vyjadril sa Roman Hatala, vedúci súboru.

Program si pre divákov pripravili tanečníci a muzikanti z FS Šaľan,  DFS Šaľanček, Muskatlis, FS Sečkár a DFS Hopkáčik. Do hudby hrala Ľudová hudba Kotlárovci. V sále zneli slovenské i maďarské ľudovky, ozýval sa dupot z tancovačky a potlesk ľudí.

Folkloristi pozývajú všetkých, ktorí majú chuť naučiť sa základy ľudovéo tanca, aby sa prihlásili do krzu, ktorý začína 5. 10. 2020. Každý pondelok od 17.30 do 18.30 hod. v estrádnej sále DK Šaľa. 

kurz ľudového tanca


Organizátormi podujatia boli MsKS Šaľa a FS Šaľan. Partneri podujatia: Lángov dvor, Kolozsi Ranch, Darázsvin, Gabriel Sáraz – EVIS, City Beer, Alpex Šaľa, RTV Krea a Slovo Šaľanov.

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

vinobranie

Vinobranie

Vinobranie

Red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *