Gazdovská predajňa LuMA na konci Dlhej nad Váhom funguje už päť rokov

gazdovská predajňa Luma
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Gazdovskú predajňu LuMA na konci Dlhej nad Váhom (z pohľadu od Šale) už mnohí Šaľania poznajú a vyhľadávajú. Ako hovorí jej majiteľ Ľuboš Kiš, vracajú sa najmä kvôli výborným klobásam a syrovým výrobkom. „Syry a údeniny, to ide maximálne, kvôli tomu sa sem ľudia stále vracajú. Toto je skutočná nefalšovaná chuť!“

Celoročne dodávajú očistené mäso na guláš

Zima už doznieva, a tak sa oživuje klasický sortiment – skvelé 100%-né ovčie syry, parenice, oštiepky, syrové nite, jogurty, tradičné maslo, žinčica – to všetko priamo zo salaša z Detvy.


gazdovská predajňa luma


Novinkou je, že v predajni prijímajú aj objednávky na jahňatá a jahňacinu. Kedysi tradičné mäso pred Veľkou nocou sa dnes vracia aj na domáci trh. „Vieme dokonca aj celoročne dodať očistené mäso na guláš – ovcu aj barana,“ dodáva Ľuboš Kiš.

25 druhov klobás

Obľúbené klobásy v predajni LuMA boli doplnené o ďalšie druhy – dnes tu už nájdete cez 25 druhov, medzi nimi aj jeleniu, konskú, osliu, mangalicu, či napríklad výbornú klobásu z maďarského sivého dobytka.


gazdovská predajňa luma


Ešte stále pokračuje aj tradičný zabíjačkový sortiment – hurky, jaternice, krvavničky, zabíjačkové kaše, slanina, paprikový lalok a výnimočné sú každý deň čerstvé domáce oškvarky.


gazdovská predajňa luma
V predajni vás s úsmevom aj pod rúškom obslúži Anna Matejdesová.

Kvalitné lokálne výrobky

V regáloch gazdovskej predajne LuMA nájdete aj kváskový chlieb zo šalianskeho Varipeku, kvalitné mäsové trvanlivé výrobky a konzervy z produkcie tunajšej firmy VEPI Štefana Venczela, všetky možné včelie produkty od včelára z Jánoviec – medy rôznych chutí, propolis, včelí peľ, tinktúry, rakytníkové produkty z firmy Tvrdošovské zlato, všetky možné druhy cestovín od výrobcu z Veľkých Kosíh, ďalej bylinky a čaje na imunitu.


gazdovská predajňa luma


Nechýbajú kvalitné vína – či už z vinárstva Terra Wylak, lokálneho vinára – Víno Chudý a ovocné vína Limbach – bazové, malinové, čerešňové. Známe a vychýrené sú aj zemiakové Cyrilove lupienky zo špeciálnej odrody zemiakov pestovanej práve na to.

A zaručene k tomu najlepšiemu v predajni patria každý deň čerstvé XXL domáce oškvarkové pagáče – klobáskové, slaninkové, sezamové a syrové. Doplníte si tu aj domáce vajíčka, výborná je tunajšia dlhánska huspenina, chren, kapusta.


gazdovská predajňa luma


Každý deň nosia čerstvý tovar

 

Ľuboš Kiš je obchodník telom aj dušou, svoju predajničku pozná od A do Z, vie, čo v nej má byť a hlavne, akej to musí byť kvality, aby si to našlo miesto na regáloch jeho gazdovskej predajne. Sortiment, ktorý má byť čerstvý, aj skutočne nosí každý deň a neustále hľadá nové kvalitné produkty.


gazdovská predajňa luma


„Už dnes sadíme semienka na nové plánty – papriku, paradajky,“ hovorí Ľuboš o tom ako sa už teraz chystá na novú sezónu. Má dohodu s rodinnou farmou Jelenčičovcov v Nesvadoch a celý proces aj osobne sleduje. „Robíme všetko naše – od reďkoviek až po zemiaky,“ dodáva a ukazuje na pulty: „V dobe mimo sezóny u nás som ochotný akceptovať maximálne maďarské produkty, kým nebude úroda už naša.“


gazdovská predajňa luma
Majiteľ Ľubomír Kiš si osobne dohliada na kvalitu dopestovanej zeleniny, ktorú v sezóne dováža každý deň čerstvú.

Pribudla zastrešená terasa s prúteným a iným tovarom

gazdovsk výrobky


Ak ste si zvykli na útulnú drevenú predajničku a chodievate sem nakupovať, v posledných mesiacoch ste si mohli všimnúť, že k nej pribudol zastrešený priestor – terasa, kde sú už dnes všetky možné prútené a ratanové výrobky – košíky, ošatky, koše na sliepky či pre mačky, ale aj rôzne dekorácie do záhradiek a aktuálne pribúdajú napríklad sety na exteriérové varenie – kotlíky, trojnožky a všetko, čo k tomu potrebujete.

Momentálne prichádza sezóna priesad: „Máme F1 originál kupované osivo, už sa chystá paprika a paradajky a v polovici marca budú aj kvety – muškáty, letničky, kvetináčové závesy, kvety do skaliek…“ Aj v tomto prípade platí, že ide o lokálnych pestovateľov a zaručenú kvalitu.

Neváhajte teda a zastavte sa na nákup v gazdovskej predajničke na konci Dlhej nad Váhom.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *