Ingrid Kántorová: Táto práca prináša i demotiváciu, v meste sú však potrebné zmeny

banner fantázia
Čas čítania: 2 min

Šaľu trápia mnohé problémy, hovorí Slovu Šaľanov Ingrid Kántorová, ktorú občania zvolili ako „nováčika“ do Mestského zastupiteľstva v Šali.

 „Je mi jasné, že táto práca prináša veľa demotivujúcich momentov, no zdá sa mi, že nastal čas riešiť niekoľko zásadných tém mestského rozvoja a náš volebný program prináša efektívne riešenia. Myslím, že sa za ne oplatí zabojovať,“ hovorí jedna z členiek Tímu kraja Nitra – Zmena pre Šaľu, ktorá získala v nedávnych komunálnych voľbách podporu 607 hlasov.

V Šali býva od narodenia. Hoci vyštudovala chémiu, viac ju lákal svet médií a eventov, kde pracuje už 14 rokov. Šalianskej komunite sa začala venovať viac po založení PR & event agentúry Bon Žúr.

„Komunálnu politiku som v minulosti sledovala len „z druhej rady“. Môj manžel bol poslancom Mestského zastupiteľstva dve volebné obdobia a poslancami boli aj niektorí naši priatelia,“ hovorí Ingrid, ktorú mnohí poznajú najmä odvtedy, ako začala v meste každoročne organizovať Retro diskoples a detský festival Šaľa Maxifestík.

Riešiť chce parkovanie i systém komunálneho odpadu

V novom zastupiteľstve pozná osobne viacerých poslancov. „Bez ohľadu na osobné vzťahy však verím, že všetkým bude záležať na riešení problémov, ktoré si mesto naliehavo vyžaduje,“ uvádza.

Za tie označuje „zmeny v parkovacej politike, zbere komunálneho odpadu a údržbe zelene v meste“. Priorít má viac. Hovorí, že sa chce zasadiť za to, aby v meste fungovať „skutočný“ participatívny rozpočet, začala sa riešiť parkovacia politika a systém komunálneho odpadu. „Hoci zameranie mojej práce má najbližšie ku kultúrnej oblasti, myslím si, že bude urgentnejšie riešiť iné otázky chodu mesta,“ spomína.

„V meste sa už roky uspokojivo nerieši parkovanie na sídliskách, ale hlavne na pešej zóne,“ opisuje ďalší problém. Je podľa jej slov „veľmi pravdepodobné, že časom sa to bude len zhoršovať, táto situácia si vyžaduje premyslený systém“.

Nespokojná je so stavom zberu odpadu. „Keďže odpad poctivo triedim, je mi ľúto, že väčšina Šaľanov k tomu nemá dostatočnú motiváciu a pri rovnakých platbách za komunálne odpady sa to asi nezmení. Riešenia nemusíme vymýšľať, stačí sa pozrieť do obcí, kde to funguje lepšie a členovia nášho tímu ich načrtli v programe, ktorý je na stránke www.zmenapresalu.sk.“ 

Volebná účasť? Ostáva dúfať, že o bude nabudúce lepšie

„Volebnú účasť zjavne ovplyvnil nešťastne zvolený termín volieb. Veľa mladých rodín využilo jesenné prázdniny na výlety do hôr, čo možno zapríčinilo ten 10 %-ný rozdiel medzi obvyklou účasťou na komunálnych voľbách a aktuálnymi číslami. Ostáva nám dúfať, že nabudúce to bude lepšie,“ dodala Ingrid Kántorová, novozvolená poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Šali.

(ml)
Foto: Peter Bartoš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *