Kedy bude mesto zbierať vianočné stromčeky?

zber vianočných stromčekov šaľa
banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

Sviatky skončili a domácnosti sa pomaly zbavujú vianočných stromčekov. Tak ako každý rok sa mesto postará o ich zber.  Zber vianočných stromčekov sa uskutoční  19. januára 2021 (utorok) a 20. januára 2021 (stredu).

„Občanom preto odporúčame vyložiť stromčeky ku kontajnerom na sídliskách a pred rodinné domy najneskôr do pondelka 18. januára 2021.Prosíme obyvateľov, aby stromčeky riadne odzdobili a nezabudli ani na háčiky z ozdôb. Zároveň Vás žiadame, aby ste stromčeky nevhadzovali do kontajnerov na zmesový odpad, pretože tak nebudú môcť byť ekologicky zhodnotené,“ informuje občanov hovorkyňa Dajana Hanesová.

V prípade, že sa chcete zbaviť umelého vianočného stromčeka, nevzhadzujte ho do kontajnera na plasty. Umelý vianočný stromček je potrebneé odovzdať na zbernom dvore vo Veči. 

Mesto Šaľa bude v uvedených termínoch zbierať aj biologický odpad – konáre z ovocných stromov, lístie alebo ostrihaný vinič. . „S pravidelným zberom biologického odpadu bude potom mesto pokračovať opäť začiatkom marca. Budeme vás o tom ešte bližšie informovať,“ informuje mesto.

Zdroj: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *