Klzisko otvorí svoje brány pre verejnosť i hokejistov v utorok

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Teplá zima, vysoké teploty, pokazená technológia, všetko naznačovalo tomu, že si tento rok Šaľania na ľadovej ploche Zimného štadióna v Šali nezakorčuľujú. Mesto Šaľa ale informovalo občanov, že zabezpečili opravu technológie a klzisko pre verejnosť otvoria tento týždeň.  

„Zamestnanci začali s prípravou ľadu na klzisku,“ to bola veta, ktorá mnohým koncom minulého týždňa urobila radosť. Keďže vytvorenie ľadu je niekoľkodňový proces, korčuliari si budú môcť prvýkrát túto sezónu zakorčuľovať už tento utorok 24. 1., kedy by malo klzisko prvýkrát otvoriť. Všetko ale závisí od počasia. „Situácia bude závisieť aj od počasia – na pondelok a utorok totiž hlásia v predpovedi mierne oteplenie a dážď,“ informuje radnica.

Hokejisti namaľovali čiary 

Víkend mnohí trávili doma, šalianski hokejisti z klubu HK Los Amateros ho ale strávili na ľade. Maľovali čiary pre zápasy a tréningy nielen ich, ale aj mladých nádejných hokejistov z HK Mládež.  „Bez tímovej prace by toto nikdy nebolo a ja vám za to veľmi pekne ďakujem. Vždy robíme všetko preto, aby to fungovalo a nie aby to nefungovalo,“ vyjadril sa na sociálnej sieti Pavol Petro, vedúci klubu HK Los Amateros. Hokejisti pomáhajú každý rok pri prípravách zimného štadiónu.

Otváracie hodiny klziska 

Každého zaujíma, kedy si bude môcť užiť ľadovú plochu. Mesto na svojich stránkach zverejnilo harmogram spolu s otváracími hodinami. „Predpoludňajšie hodiny sú určené pre žiakov, resp. školy, večer budú plochu využívať hokejisti na tréningy. Verejné korčuľovanie si môžu návštevníci užiť denne v popoludňajších hodinách od 15.00 do 18.00, v sobotu aj predpoludním od 11.00 do 14.00. Po novom sa vymedzil čas aj pre mladých nádejných hokejistov – v nedeľu budú môcť prísť na ľad od 12.00 do 14.00 s hokejkou.,“ píšu.

Vstupné pre dospelých bude 3 eurá, pre deti 1 euro a doprovod pre dieťa zaplatí za vstup 0,60 centov (každý vstup platný iba tri hodiny).

Red. 
Zdroj: mesto Šaľa
Foto: Facebook Zimný štadión Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *