Listy pre starkých sa dajú posielať o pár dní dlhšie, knižnica predĺžila termín

napíš list
banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

V Mestskej knižnici Jána Johanidesa v Šali sa rozhodli o týždeň predĺžiť termín na prijímanie listov od detí pre šalianskych seniorov. Ide o aktivitu Zapoj sa a poteš srdce, ktorá je založená na tvorbe listov, tie následne poputujú do rúk seniorov. 


napíš list

„Pôvodne sme deti pozvali k tomu, aby list odovzdali v knižnici alebo vhodili do biblioboxu do 7. decembra. Povedali sme si, že termín predĺžime do nedele 13. decembra. Potom budú listy pár dní „v karanténe“, a potom ich odovzdáme,“ hovorí riaditeľka šalianskej knižnice Adriana Gerová. Doteraz knižnica prijala vyše 50 listov. 

Mestská knižnica Jána Johanidesa v Šali sa zapojila do aktivity, ktorá vznikla Knižnici pre mládež mesta Košice. Ide o aktivitu, pri ktorej pozývajú ľudí k tomu, aby napísali vlastnou rukou listy pre starších, seniorov v domovoch dôchodcov. „Aj v našom meste žije veľa starších ľudí, napríklad v domovoch dôchodcov, a preto sme sa rozhodli osloviť košickú knižnicu, či môžeme prevziať tento nápad aj do Šale. Súhlasili, a preto všetkých, ktorí prejavia záujem, pozývame,“ hovorí riaditeľka šalianskej knižnice Adriana Gerová.


napíš list poteš srdce


Zapojiť sa môžu deti vo všetkých vekových kategóriách, ktoré už poznajú písmenká a vedia napísať milý odkaz seniorom. „Detská úprimnosť je tá najkrajšia forma dobra a veríme, že práve deti sú tými, ktoré dokážu svojou srdečnosťou potešiť každé srdce,“ píše knižnica na svoje stránke kniznica.sala.sk. Zapojiť sa môžu školy, domácnosti, školské kluby, krúžky. Napíšte s vašim dieťaťom spontánny list, ktorý poteší srdcia seniorov vo vianočnom období. List musí byť napísaný vlastnou rukou, vráťme sa do čias, kedy odložíme počítače, tablety a mobily bokom a napíšme list ručne a zo srdca.

Listy môžete odovzdať do knižnice alebo vhodiť do biblioboxu do 13. decembra 2020. Bližšie informácie získajú záujemcovia na adrese kniznica@sala.sk

red.
Zdroj: Mestská knižnica Jána Johanidesa Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *