Mário Estergájoš a jeho projekt Enjoy hearts: Pre Šaľu nakreslili 23 760 srdiečok

enjoy hearts
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Mário Estergájoš z Nového mesta nad Váhom spolu s manželkou a deťmi kreslia srdiečka pre celé Slovensko. Pod názvom Enjoy hearts nakreslili za 13 rokov fungovania už viac ako 1,7 milióna srdiečok. Sú držiteľmi slovenského rekordu a srdiečka nakreslili aj pre obyvateľov Šale.

„Úvodom by sme sa radi poďakovali za srdečné a milé reakcie na srdiečka pre Šaľu. Je jasné, že je to mesto dobrých ľudí,“ vyjadril sa v úvode Mario Estergájoš.

Inšpirovala ho šalianska čajovňa

S nápadom nakresliť srdiečka pre obyvateľov Šale prišiel pri jednom rannom kreslení, keď Mário zachytil na sociálnej sieti našej Čajovne Na Konci Vesmíru milý príspevok. „Následne sme sa kontaktovali, slovo dalo slovo a pustili sme sa do kreslenia spolu s manželkou, ktorá mi pri kreslení pomáha. Kreslenie sme začali v sobotu ráno a skončili sme v nedeľu. Samozrejme, nie nepretržite, keďže máme aj deti,“ hovorí o procese.

Srdiečko pre každého obyvateľa

 

Pre Šaľu nakreslili dokopy 11 strán, na ktorých sa nachádza 23 760 srdiečok.  Nakresliť jednu stranu im trvá v priemere 45-60 minút. „Pri kreslení sme strávili odhadom 10-11 hodín. Srdiečok pre vás je síce o trochu viac, ako vás v meste  je, tak ostatné môžu byť pre návštevy a štvornohých miláčikov,“ s úsmevom dodáva Mário. Šaľu pravidelne navštevujú, majú tu priateľov.


enjoy hearts


Chcú šíriť lásku, radosť a priateľstvo

Srdiečka kreslia už viac ako 13 rokov, na verejnosť sa rozhodli ukázať len pred nedávnom. „Viedlo nás k tomu to, že počas tejto pandémie ľudia akoby zabúdali, že jedného dňa to všetko pominie, ale radosť, lásku a priateľstvo treba upevňovať, hlavne v týchto ťažkých časoch. My v Enjoy Hearts, tak sa volá skupinka ľudí, ktorí si v kreslení našli záľubu, veríme, že aspoň jedným srdiečkom pre každého na Slovensku, ktoré môžeme poslať aspoň takouto formou trochu lásky, nádeje a spolupatričnosti,“ prezrádza viac o ich projekte.  V súčasnosti kreslí oboma rukami.


srdiečka pre Šaľu
Srdiečka pre Šaľu.

Držitelia slovenského rekordu

Prvé srdiečko som nakreslil 29. 4. 2007. Doteraz sa im podarilo spoločne nakresliť viac ako 1,7 milióna srdiečok. V roku 2020 sa vďaka milej záľube sa stal držiteľom slovenského rekordu. „Sme radi, že niektoré z nich boli venované vám do Šale. Možno trošku pocítite tú magickú moc srdca. Prajeme vám do ďalších dní a mesiacov veľa zdravia, radosti, spolupatričnosti a lásky. To sú tie najdôležitejšie hodnoty,“ dodáva na záver Mário.

(mh)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *