Mesto pokračuje s rekonštrukciou na Hornej ulici

mesto pokračuje s rekonštrukciou hornej ulice
Čas čítania: 1 min

Práce sa kvôli počasiu posunuli

S prácami sa malo začať už 26. februára, pre silný vietor sa pokračovanie rekonštrukcie posunulo. Začalo sa s rúbaním stromov a odstránením zelene, práve tento krok vyvolával v mnohých občanoch znepokojenie a nesúhlas. Stromy na Hornej ulici poslúžili v lete ako tieň pred silným slnkom a predzáhradky využívali ľudia aj zvieratká, nachádza sa tam totiž veľa pouličných mačiek, o ktoré sa obyvatelia ulice starajú.

rekonštrukcia hornej ulice šaľa
Príprava terénu začala

Na mieste predzáhradiek budú po ukončení prác nové parkovacie miesta. Cesta na Hornej ulici sa rozšíri a pripojí sa už k zrekonštruovanej časti ulice pred Základnou školou s materskou školou Jozefa Murgaša.

Mesto informuje občanov o obmedzeniach:

„Investícia mesta, ktorá sa začala realizovať ešte v lete minulého roka, pokračuje. Po rozšírení a rekonštrukcii  cesty na Hornej ulici v časti pred základnou školou sa teraz pracovné stroje presunú do druhej časti ulice. Výtlky sa tak stanú minulosťou aj na ceste pred bytovým domom. Vodiči sa musia pripraviť na uzávierku cesty od križovatky ulíc Horná-Vajanského až po križovatku ulíc Horná-SNP. Vodiči budú vedieť prejsť cez svetelnú križovatku a odbočiť k bytovému domu pozdĺž ulice SNP (po svetelnej križovatke prvá odbočka vpravo). „

Dopravné obmedzenia by mali podľa najnovších informácií začať dnes – 5. marca 2019. Stavbené práce by mali začať v polovici mesiaca. Prípravy terénu na rekonštrukciu už začali. Uzávierka potrvá až do ukončenia stavebných prác. Postup a tempo prác môže výrazne ovplyvniť počasie, mesto prosí o trpezlivosť občanov.

Autor: Michaela Harabišová
Zdroj: Mestský úrad Šaľa
Foto: Facebook Mestský úrad Šaľa

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na