Mládežnícky parlament organizuje Cyklotour Bercajgel

mládežnícky parlament pozýva na cyklotour
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Sme v polovici prázdninového obdobia, deti a mládež sú doma a užívajú si voľno.  V peknom slnečnom počasí trávia čas vonku, Mládežnícky parlament sa rozhodol, že vytiahne nielen mladých a deti na bicykle.  Ak ste aj vy fanúšikom cyklistiky a sledujeteTour de France, táto akcia je pre vás. Pre všetkých malých aj veľkých cyklistov sa už v sobotu 27. 7. 2019 uskutoční   “Cyklotour“.


cyklotour bercajgel


Celý akcia sa skladá z troch častí. Tá prvá je určená predovšetkým pre mladých. Trasa preteku povedie od Billy, kde sa všetci stretnú, po násype cez Kráľovú nad Váhom, okolo priehrady až po betónovú búdku, pri ktorej donedávna končila asfaltová cesta.

Registrácia a samotné stretnutie je stanovené na 8.30 hod., začiatok preteku je o 9:00 hod. 

„Všetkých, ktorí majú záujem zúčastniť sa na preteku, prosíme, aby sa nám ozvali dopredu (na email, fb stránku, na instagrame), aby sme vedeli približný počet účastníkov preteku.“ 

Druhou čatou preteku je “Memorial ride”, ktorý je určený pre širokú verejnosť,  pre ľudí všetkých vekových kategórií. Nebojte sa preto chyti bicykel a užiť si športovú akciu. Trasa je obdobná ako pri preteku. Opäť sa všetci stretnú pri supermrkete Billa, na trávnatej ploche pri workout ihrisku okolo 9.00 – 9.30 hod. Spoločne prejdete celú trasu primeraným tempom, zašportujete si a spravíte niečo pre seba a svoje zdravie, možno vás aj trošku opáli, pri pohybe to ide najlepšie.

Pre tých najodvážnejších je pripravená tretia a záverečná časť – veľký okruh okolo priehrady cez šintavský diaľničný most do Šoporne, odtiaľ do Veči a do Šale.  Štart tejto časti je predpokladaný cca 2 hodinky od štartu memoriál ridu, keďže tretia časť začína v cieli prvých dvoch častí.

O priebehu bude mládežnícky parlament informovať na svojej facebookovej stránke. 

Môžete sa tešiť na občerstvenie, ktoré  bude čakať na pravidelných úsekoch. Občerstvenie bude v podobe čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré poteší každého a dodá potrebnú energiu. Nezabudnite na pitný režim.

Mládežnícky parlament vylosuje aj  pár účastníkov, ktorí získajú ceny od sponzorov.

Nezabudnite, samozrejme, na bezpečnosť a ochranné prvky. Tešíme sa na každého jedného športovca a milovníka cyklistiky.“

Spracovala: redakcia, Mládežnícky parlament
Foto: Mládežnícky parlament, pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *