Močenok hostil najväčšiu florbalovú akciu základných škôl v okrese

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V piatok 17. februára sa v športovej hale Močenok konal 1. ročník florbalovej súťaže pre základné školy pod názvom Školský florbal. Podujatie s cieľom propagácie tohto športu v našom okrese zorganizoval miestny  klub FBC Inferno Močenok. Celkovými víťazmi sa stali študenti z domácej školy v Močenku. Vo finálovom zápase si poradili so súperom z Trnovca nad Váhom výsledkom 3:1. Bronz získala Základná škola Bernolákova zo Šale.

 Športovcom sa v úvode prihovoril organizátor Róbert Lešš, ktorý všetkým zablahoželal a zaželal veľa úspechov. Najväčšie florbalové zápolenie škôl okresu Šaľa začalo súbojmi v základných skupinách. O prvenstvo a titul najlepšej florbalovej školy v okrese súťažilo celkovo šesť škôl, menovite: ZŠ Močenok,  ZŠ Jána Hollého Šaľa, ZŠ Trnovec nad Váhom, ZŠ Bernolákova, ZŠ Horná Kráľová a ZŠ Petra Pázmánya s VJM.

Na stupienku víťazov boli aj žiaci zo Šale, víťazstvo si odniesli miestni

 Do semifinále postúpila štvorica najlepších, v tom úvodnom si Močenčania poradili so susednou Hornou Kráľovou presvedčivo 4:0. Druhé semifinále prinieslo pravú zápletku, vyrovnaný súboj medzi Trnovcom a Bernolákovou rozhodlo predĺženie, v ktorom si druhú finálovú miestenku vybojovali žiaci z Trnovca 2:1pp.

Šachovú partiu o bronz rozohrali školy z Hornej Kráľovej a z Bernolákovej. Paradoxom je, že Kráľovania prenikli medzi štvoricu najlepších s jedným streleným gólom. Strelecky sa nepresadili ani v ich poslednom dueli, a tak sa z víťazstva tešili na Bernolákovej 3:0.

Víťazné družstvo ZŠ Močenok.

Na veľké finále sa zaplnila tribúna športovej haly. Bezchybných domácich študentov dopredu hnalo neúnavné skandovanie ich spolužiakov. Základná škola Močenok zdolala vo fantastickej atmosfére Trnovec nad Váhom 3:1 a získala titul najlepšej florbalovej školy v okrese Šaľa.

Športovú akciu chvália riaditelia škôl z okresu

„Skvelá akcia, ktorú sa tu v Močenku podarilo usporiadať. Som hrdý na našich žiakov, ktorí ukázali bojovnosť a ukážkovo reprezentovali svoju školu. Veľké poďakovanie patrí organizátorom a florbalovému klubu Inferno Močenok, ktorý vychováva zdatných hráčov nielen pre samotnú obec, ale aj pre školu. Spoločne s futbalistami vytvorili nezdolateľný tím v okrese,“ okomentoval triumf svojich zverencov pedagóg ZŠ Močenok Daniel Čiernik, ktorého tím zložený z florbalistov a futbalistov neprehral ani jeden duel a v celkovom hodnotení dosiahol skóre 16:2 (8:1, 1:0, 4:0, 3:1).


O tom, že v Močenku sú vďaka florbalovému klubu vytvorené podmienky pre rozvoj tohto športu hovoril aj učiteľ zo ZŠ v Trnovci. „V prvom rade chcem pogratulovať domácim k ich triumfu. Celým turnajom prešli bez prehry. V Močenku táto športová hala spĺňa podmienky pre organizovanie okresného kola florbalu pod záštitou Ministerstva školstva,“ zakončil pedagóg Lucian Kašuba.


Školský florbal má v tomto školskom roku na programe súboje stredných škôl a organizátori zvažujú i dievčenskú verziu pre základné školy. „Som hrdý na to, že i takýmto projektom propagujeme náš klub FBC Inferno Močenok a florbal ako taký v našom okrese. Samozrejme, chceme pokračovať aj v Nitrianskom kraji, to je však otázka pre budúci školský rok. Veľké poďakovanie patrí každému, kto sa podieľal na vytvorení tohto projektu, teda od partnerov, ľudí v klube a obci Močenok,“ skonštatoval Róbert Lešš, ktorý stojí za myšlienkou vytvorenia projektu ako je Školský florbal.

Zdroj: Organizátor
Foto: samika.foto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *