Most sa tento rok rekonštrukcie nedočká

protest obchvat šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Nelichotivý stav šalianskeho o mosta núti vodičov jazdiť veľmi opatrne. Nielen pre sezónne výtlky, ale aj pre celkový stav vozovkyAj v týchto dňoch sú na oboch stranách premávky pre diery vyznačené obmedzenia. Podľa Lucie Karelovej, hovorkyne Slovenskej správy ciest ich plánujú v tomto roku opravovať priebežne.

Životnosť „záplaty“ je ale nevyspytateľná a závisí najmä od poveternostných podmienok. Niekedy je to niekoľko týždňov, v exponovanom počasí dokonca iba niekoľko dní. Práve výtlky sú katalyzátorom hnevu vodičov.

Na moste pracovali cca 2 tyždne dozadu zas sú diery aj značky pri dierach čím to naplnali pieskom? Však to je čistý horor“, kritizuje nespokojný vodič na FB stránke Šaľa Tvoje mestoA nie je sám.


most šaľa


O celkovej rekonštrukcii mosta sa hovorí už zopár rokov. Situáciu kritizovali v minulosti aj niektorí poslanci MsZ v Šali. Most ale patrí do správy Slovenskej správy ciest. Komplexnej opravy sa nedočká ani tento rok. Potvrdila nám to hovorkyňa správcu.

V roku 2019, po rekonštrukcii zábradlia, SSC uvažovala aj o oprave jednej z dilatácií. Aj tá však zostane s najväčšou pravdepodobnosťou tento rok bez povšimnutia.


most šaľa


Avšak v prípade, že k jej rekonštrukcii v dohľadnej dobe príde, vodiči budú musieť počítať s dopravnými obmedzeniami. Budú závisieť v prvom rade od technologických potrieb a schválenia príslušnými orgánmi“, uviedla hovorkyňa SSC.

Cez most prejde denne viac ako 25 000 vozidiel, aj laik vie, že taká záťaž sa podpíše nielen na zlej dopravnej situácii, ale aj na opotrebovanosti krytu.

Všetko by mal vyriešiť obchvat mesta. Od hovorkyne SSC sme chceli vedieť v akom štádiu sa nachádza. Odpoveď bola veľmi stručná.Súťaž je v štádiu vyhodnocovania, uviedla L.Karelová.

(md)

One Comment on “Most sa tento rok rekonštrukcie nedočká”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *