Nitru čakajú veľké dopravné obmedzenia, cestujúci dávajte pozor

Čas čítania: 2 min

Vodiči spoločnosti Arriva vyhlásili štrajk

Vodiči autobusov spoločnosti Arriva, a. s. vyhlásili ostrý štrajk, nepáči sa im výška mzdy za vykonanú prácu, ktorá patrí medzi psychicky náročnú prácu s vysokou mierou zodpovednosti za cestujúcich.

Od zajtra 28. 8. 2019 prebiehajú rokovania, ak sa strany nedohodnú, vodiči začnú ostrý štrajk 2. septembra 2019 o 3.45 hod., informácie zverejnili mynitra.sme. sk.

Začína sa nový školský rok, ide o najviac vyťažené obdobie, čo sa týka autobusovej dopravy smerom do Nitry a z Nitry a MHD dopravy v meste Nitra, ktorú využívajú hlavne študenti a starší občania.

Dopravné obmedzenia sa týkajú aj Šaľanov, ktorí do krajského mesta dochádzajú do škôl, zamestnania alebo nemocníc.

Začína sa rekonštrukcia univerzitného mosta v Nitre

Okrem hromadného štrajku vodičov autobusov, čaká mesto Nitra jedno z najväčších dopravných obmedzení v histórii mesta. Dňa 28. 8. 2019 sa začína očakávaná rekonštrukcia Univerzitného mosta v Nitre.

Po dlhých rokoch príprav sa na budúci týždeň začína rekonštrukcia Univerzitného mosta v centre Nitry. Jeho polovicu uzavrú už budúcu stredu. Dva dni predtým sa na uzávierku začnú chystať zmenami svetelnej signalizácie a búraním cestných ostrovčekov,“ informoval Tomáš Holúbek, hovorca Nitry, minulý týždeň občanov na  facebookovej stránke Mesto Nitra.

Vo svojej tlačovej správe informujú občanov,  že približne na štvrť roka uzavrú najskôr polovicu mosta zo strany UKF, a potom na rovnaký čas druhú polovicu mosta zo strany SPU. Ide o dopravne veľmi vyťažený úsek, preto sa musia vodiči pripraviť na dopravné obmedzenia. Na infografike, ktorú pre mesto pripravil Roman Oravec, môžete vidieť , aké obmedzenia čakajú nielen obyvateľov Nitry, ale aj všetkých, ktorí do Nitry dochádzajú za prácou alebo vzdelaním.


dopravné obmedzenia Nitra


rekonštrukcia univerzitného mosta v Nitre
Autor infografiky: Roman Oravec Zdroj: facebook Mesto Nitra

 

Všetkým zmenám v doprave bude prispôsobená svetelná signalizácia. Vyzývame všetkých vodičov, aby dôsledne sledovali dočasné dopravné značenia, prípadne sa riadili pokynmi policajtov,“ vyzývajú vodičov v tlačovej správe.

Ak sa dá, v meste využite na prepravu zdieľané bicykle alebo sa pohybujte pešo. MHD spoje budú mať taktiež upravené trasy, ktoré zverejnili na svojej webovej stránke.

Zdroj: Tlačová správa, facebook Mesto Nitra, mynitra.sme.sk
Foto: facebook Mesto Nitra, Roman Oravec

Spracovala: redakcia

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na