O prácu prišla kandidátka na post primátora, primátor argumentuje zmenami

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na Mestskom úrade v Šali prišla o prácu neúspešná kandidátka na post primátora v komunálnych voľbách Anita Petkovová. Ako uviedla na sociálnej sieti, rozhodol o tom staronový primátor Jozef Belický. Napísala, že skončili aj ďalšie jej tri kolegyne. Primátor Belický argumentuje zmenami na úrade a dodal, že v každej organizácii „majú zodpovední vedúci právo pracovať s ľuďmi, ktorým dôverujú“.

Obyvatelia Šale si v sobotu 29. októbra vybrali, že nasledujúce štyri roky bude na čele mesta stáť súčasný primátor a nezávislý kandidát Jozef Belický. Od svojich voličov získal 3 625 hlasov a porazil tak o 2 287 hlasov kandidátku Anitu Petkovovú (a zvyšných dvoch kandidátov). Jozef Belický sa ujal mandátu primátora tretíkrát po sebe. Na hlasovaní sa zúčastnilo 5 897 voličov, čo predstavuje 33,43 % účasť.

„Po 30 rokoch som dostala výpoveď, lebo moje miesto je podľa Belického nepotrebné,“ napísala na sociálnej sieti Petkovová, ktorá pracovala ako referentka pokladne na Mestskom úrade v Šali. „Belický zašiel ešte ďalej a vyhodil moje tri kolegyne. Moje kamarátky. Som presvedčená, že ak by ho volili, tak by k ničomu nedošlo. Dve z nich sú samoživiteľky,“ uviedla.

Belický napísal, že podľa jeho mienky mala dať „po neúspešných voľbách výpoveď sama“. „Nedala, pretože by prišla o odstupné vo výške viac ako 7000 eur. Ľudsky tomu rozumiem a navrhol som jej výpoveď s podmienkami podľa zákona alebo dohodu aj s odstupným. Odmietla ju prevziať, ale po víkende sama predložila návrh na uzavretie dohody so 6-mesačným odstupným,“ uviedol.

Plné znenie vyjadrení oboch strán je možné nájsť v priložených príspevkoch z Facebooku.

(ml)

One Comment on “O prácu prišla kandidátka na post primátora, primátor argumentuje zmenami”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *