Ocenili najlepších športovcov, funkcionárov, trénerov v okrese Šaľa

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V Dome kultúry v Šali sa dňa 5. júna 2023 konalo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov okresu a mesta Šaľa za rok 2022.  Vyhlasovanie organizuje tradične Asociácia telovýchovných jednôt a klubov okresu Šaľa a mesto Šaľa. Tento rok ocenili 81 športových subjektov od jednotlivcov po skupiny. 

Jubilejný 25. ročník slávnostného oceňovania ukázal nové i staré športové talenty v našom okrese a meste. Darilo sa tradičným športom, ako je hádzaná, voltíž, westernové jazdenie alebo plávanie, kde už roky zbierajú športovci a kluby medaily na slovenských i svetových súťažiach. Zastúpenie medzi ocenenými ale mali aj športy ako korčuľovanie, karate, kulturistika, rýchlostná kanoistika, Taekwon-Do, stolný tenis, kynológia, strelectvo či tanec.

Športové subjekty oceňovali v 7 kategóriách – Dospelí a juniori – kolektívy, Dospelí a juniori -jednotlivci, Mládež – kolektívy, Mládež – jednotlivci, Tréneri, Funkcionári a Osobitné ocenenia.

Osobitné ocenenia si tento rok odniesli:

  • Klub Taekwon-Do (Taekwon-Do Academy Slovakia), ktorý už štvrťročie v Šali vedie Karol Molnár a náš klub je už roky najúspešnejší v rámci majstrovstiev SR.
  • Ján Kelemen – futbal (FK Dynamo Trnovec n/Váhom) – bývalý aktívny futbalista zostal verný futbalu i po odchode z ihriska. Plynule prešiel na funkcionársku stoličku, bol prezidentom klubu a klub podporuje doteraz.
  • Jana Majdlenová – voltíž (TJ Slávia SOUP Šaľa) – dlhoročná trénerka a funkcionárka v materskom diele Telovýchovná jednota Slávia SOUP Šaľa, ale aj v rámci Slovenskej jazdeckej federácie, kde pôsobila ako trénerka reprezentácia SR a funkcionár SJF. Jej zverenci sa môžu pochváliť medailovými úspechmi zo Slovenska i zahraničia. V roku 2022 jej bol udelený ako prvej na Slovensku bronzový odznak FEI – Svetovej jazdeckej federácie a bola uvedená do siene slávy SJF.
  • Jozef Szalay – futbal (FK Veča) – bol dlhoročnou oporou FK Slovan Duslo Šaľa, reprezentoval klub v druhých najvyšších súťažiach na Slovensku. Nastúpil aj proti Dynamo Kyjev v pamätnom medzinárodnom zápase v roku 1977. Neskôr pôsobil ako úspešný tréner, s mužstvom šalianskych žien bol 3-krát majstrom Slovenska a štartovali aj v Lige majstrov. V súčasnosti pôsobí v mužstve Večanských starých pánov.
  • Miroslav Tóth – karate (Klub karate Močenok) – zakladateľ a šéf klubu, na jeho čele stojí dodnes, a to už 40 rokov. Jeho zverenci sa môžu pochváliť ziskom viacerých medailí. On sám je bývalý československý reprezentant v karate a získal aj medailové umiestnenia v rámci európskych súťaží. Pravidelne organizuje krajské kolá Slovenského pohára v karate mládeže.
  • Ladislav Jaroš – futbal (FK Slovan Duslo Šaľa) – prevažnú časť svojho života zasvätil športu, najmä futbalu v Šali. Pôsobil ako poslanec mesta šaľa v komisii mládeže a športu, kde vykonával funkciu predsedu. Neskôr pôsobil ako tajomník – manažéra FK Slovan Duslo Šaľa a bol aj členom ŠTK. V súčasnosti opäť pôsobí v komisii mládeže a športu pri MsZ v Šali a stále sa zapája do športového diania v meste.

Všetkých ocenených nájdete tu: bulletsport 2023_final

Prinášame zopár záberov z oceňovania: 

 

Spracovala: Michaela Barczi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *