Od 28. januára vás v knižnici obslúžia cez výdajné okienko: Knihy si viete objednať

knižnica šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnil vyhlášku, na základe ktorej budú môcť od 27. januára otvoriť knižnice. Mestská knižnica Jána Johanidesa v Šali, ktorá bola z dôvodu zákazu vychádzania a pandemickým opatreniam zatvorená, bude od štvrtka 28. 1. 2021 ponúkať možnosť vypožičania kníh cez výdajné okienko. Informovali o tom na svojich stránkach. 

Výdajné okienko bude fungovať každý deň od 9.00 do 15.00 hod. V čase od 9.00 – 11.00 hod. budú uprednostňovaní dôchodcovia. „Dôchodcov uprednostňujeme aj preto, že u nich budeme akceptovať aj osobné objednanie, keďže nie každý má možnosť objednávať si online. Bolo to tak aj v prvej vlne, prišli k okienku, povedali, akú majú predstavu a prichystali sme im balík knižiek,“ vysvetľuje pre Slovo Šaľanov Adriana Gerová, riaditeľka šalianskej knižnice.

Oznam:

„Od 28. 1. 2021 (štvrtok) spúšťame opäť vydávanie vopred objednaných kníh „cez okienko“. Tento spôsob sa v prvej vlne osvedčil a veríme, že sa osvedčí aj tentokrát. Knihy je možné objednať si prostredníctvom emailu, telefonicky alebo správou už od dnešného dňa,“ informujú čitateľov.

Ako si môžete objednať knihy na vypožičanie?

Knihy si objednáte prostredníctvom telefonického kontaktu na číslach +31 / 770 22 28, +421 948 196 600 alebo na emailovej adrese kniznica@sala.sk.  Pracovníčky knižnice vám knihy nachystajú a následne vám budú kontaktovať telefonicky alebo emailom, podľa toho, ktorú možnosť objednania ste si zvolili. Knihy budú nachystané k odberu.  Po obdŕžaní správy o kompletizácii vašej objednávky si môžete knihy prísť vyzdvihnúť.

Objednať si viete knihy aj priamo cez formulár, ktorý nájdete na kniznica.sala.sk. „Pre jednoduchšie a rýchlejšie spracovanie objednávky, prosíme čitateľov, aby uviedli Číslo čitateľského preukazu a celý názov knihy a autora,“ prízvukuje knižnica na svojich stránkach. Knihy je možné objednávať už od dnešného dňa. Vyzdvihnúť si ich môžete najbližšie vo štvrtok 28. januára, kedy otvoria výdajné okienko.

Prehľad všetkých  kníh ako aj informácie o ich dostupnosti nájdete v online katalógu  stránke www.kniznica.sala.sk.

Novinky v knižnici

Mestská knižnica Jána Johanidesa počas decembra minulého roka obnovila svoju webovú stránku. Stránka je teraz pre čitateľov prehľadnejšia a prispôsobená na všetky zariadenia, aby ste si vedeli prezrieť novinky či objednať knihu aj cez svoj smartfon. „Pripravili sme pre vás novú, prehľadnejšiu verziu webových stránok našej mestskej knižnici Jána Johanidesa v Šali. Veríme, že vám používanie novej verzie stránok, ktorá je responzívna a prispôsobí sa na akékoľvek zariadenie, vrátane vášho smartfónu, prinesie prehľadnejšie a prístupnejšie informácie o našej knižnici,“ informovali o tom na svojej stránke.

knihy šaľa knižnica

Knižnica mala v mesiaci január možnosť zakúpiť viac ako 300 nových kníh vďaka dotácii z Fondu na podporu umenia. Nové knihy nájdete vo všetkých oddeleniach knižnice.  „Okrem náučných kníh pre deti a mládež a študentov pribudlo na našich oddeleniach množstvo novej beletrie. Môžete sa tešiť na najnovšie detektívky, rozprávkové knižky, romány pre ženy a množstvo inej zaujímavej Literatúry. Fond na podporu umenia našu akvizíciu podporuje každý rok od svojho vzniku, tento rok v sume až 3500 eur,“ informovala knižnica. Knihy sú pripravené na odber pre čitateľov.

Zdroj: kniznica.sala.sk
(mh)

One Comment on “Od 28. januára vás v knižnici obslúžia cez výdajné okienko: Knihy si viete objednať”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *