Pavol Kuruc organizuje už štvrtú Slovklima Olymp Gym Fight Night: Užijeme si najvyššiu úroveň stand up bojových športov

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Jedno z najvýznamnejších slovenských po­dujatí v bojových športoch sa koná práve v našom meste. Organizuje ho tréner bojových športov Pavol Kuruc zo šalianskej Olymp Gym. 

V roku 2019 si sa ohľadom zápasov vyjadril, že latku už nie je kam zdvíhať, že už nemáš nápady na vylepšenie. Ako to vidíš dnes, pred štvorkou?

Samozrejme, latka sa dá stále posúvať, je to hlavne vec financií, všetko to stojí neskutočné peniaze. Ale vďaka partnerom verím, že štvrtou akciou opäť latku posuniem ďalej.

Plánoval si, že bojová noc sa vráti už po jednom roku. Nakoniec do toho vbehla pandémia. Ako sa ti vracia k organizácii po troch rokoch a po všetkých tých pandemických opatreniach?

Posledná akcia bola v roku 2019. Pre mňa je ideálne robiť akciu každé dva roky, keďže som na všetko sám a aj takto dosť šediviem… No pandémia zmenila veľa, ťažšie sa hľadajú partneri, poznám zápasníkov čo počas pandémie ukončili kariéru, celé je to nejaké zložitejšie a zaberá mi to viac času.

Čo môžu návštevníci očakávať od štvrtého ročníka? Prinesie niečo nové?

Nepovedal by som práve, že niečo nové, ale určite lepšie. Napríklad úplne vypadli amatérske zápasy, všetko budú profi zápasníci, vypadlo MMA, dal som si záležať na osvetlení a ozvučení, verím, že sa to bude divákom páčiť.

Uplynulé roky si chodil ako tréner či člen tímov po veľkých podujatiach a zápasoch s hviezdami bojových športov. Aké hviezdy prídu do Šale? Kto sa postaví do ringu a kto sa ukáže aspoň ako hosť?

Áno, musím povedať, že pracujem s tým najlepším, čo Slovensko má. Sú to mená ako Attila Végh, Martin Buday, Ľudovít Klein a mnoho ďalších. No práve títo traja páni budú hostia večera.


Aké zápasy môžeme očakávať, bude sa bojovať „o opasky“? 

Áno, bojovať sa bude o vážený titul WAKO PRO podľa pravidiel K1 (ľudovo povedané kick box), zároveň to bude zápas večera. No asi najdôležitejšia informácia je, že o titul bude bojovať zápasník Štefan Meszáros z domáceho Olymp gymu Šaľa proti držiteľovi titulu Tomášovi Drábikovi.

Budeme vidieť aj ďalších Šaľanov? Uvidíme bojovať tvojich zverencov? 

Celá štartová listina je skladaná zo zápasníkov, ktorí sa chodia ku mne pripravovať aj z iných klubov. Beriem ich vlastne ako svojich. Na­šiel som im veľmi dobrých súperov, ktorí majú rôz­ne svetové a európske tituly, takže sa je na čo tešiť.

Zameriavaš sa na thajský box, K1, a box – v tých sa zápasí aj na Olymp Gym Fight Night. Nechcel si robiť MMA, ktoré je ľuďom viac známe?

Na poslednom ročníku Slovklima Olymp Gym Fight Night 3 bolo aj MMA, no tentokrát ideme len K1, Muay thai a box. MMA prenechávam iným organizáciam. Máme tu jednu z najsilnejších organizácií na svete Oktagon MMA, tam si ľudia užijú dosť MMA na tej najvyššej úrovni. V Šali si užijeme najvyššiu úroveň stand up bojových športov.

Tvoje podujatie patrí k TOP na Slovensku. Nie je ti Šaľa malá? Alebo ti to práve vyhovuje?

Myslím si, že Šaľa je priam ideálnym miestom na organizovanie niečoho takéhoto. Máme veľmi peknú mestskú športovú halu, ktorá má dostatočnú kapacitu. V okolí máme veľa klubov, odkiaľ sa tu môžu zápasníci predstaviť. V rámci mojich možností je to ideál… 

Slovo Šaľanov je aj tento rok mediálny partner a vy tak môžete na našej  facebookovej stránke Slovo Šaľanov súťažiť o lístky.

(ivn)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *