Plavci zo Šale s vynikajúcimi výsledkami napriek absencii domáceho bazénu

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Klub športových potápačov Neptún Bratislava už tradične usporiadal jedno z najstarších podujatí plutvového plávania Memoriál Petra Ladiča. Na jeho 47. ročníku, ktoré sa konalo 20. októbra 2019 v Bratislave v 50 metrovom bazéne na plavárni Pasienky, sa zišlo 138 plavcov a plavkýň z 13 klubov Slovenska, Česka a Rakúska.

Plavci KVŠ Barakuda si úšpešne počínali aj v tomto ročníku a vybojovali 27 medailových umiestnení, a to aj bez štartu našej najlepšej plavkyne Zuzany Hraškovej v kategórii A, kde sme tak nemali žiadne zastúpenie. V ostatných kategóriách sme mali minimálne jedného/jednu pretekára/pretekárku.

Šalianski plavci neodchádzali naprázdno

V kategórii „B“ nás reprezentoval Jakub Kozmer, ktorý si odniesol tri zlaté a tri strieborné medaily. V kategórii „C“ sme mali nasadené dve plavkyne – šprintérku Hanu Vasiľovú, ktorá si vybojovala zlato, dve strieborné medaily a jednu bronzovú medailu vo svojich disciplínach. Petra Kissová sa špecializuje na dlhé trate, ale tu vyskúšala aj šprint. Odniesla si tri zlaté ocenenia a jedno striebro. Získala 1. miesto v kategórii a stala sa víťazkou v celkovom hodnotení na 800m PP a 1. miesto na 400m PP v kategórii a 2. miesto v celkovom hodnotení, a nakoniec 4. miesto v kategórii v šprinte na 50m RP .


kvš barakuda


Kategóriu „D“ zastupoval Peter Csikós a vyplával si 3 bronzové medaily: na 25m RP v kategórii aj v CH a na 400m PP. Najsilnejšie zastúpenú sme mali kategóriu „E“ v zložení Sofija Hagarová, Jakub Urbán a Norbi Bence Vanko.

Sofija Hagarová získala dve zlaté medaile za 1. miesto v kat. a aj 1. v celkovom hodnotení na 15m RP, striebornú medailu v kat. na 50m PP a bronz v kat. na 100m BF Jakub Urbán si vybojoval tri zlaté medaily, Na 15m RP sa delil o zlatú priečku v kategórii aj v celkovom hodnotení za rovnaký čas 7.62 s Dominikom Šoškom z klubu Nautilus z ČR a zároveň si výrazne zlepšil OR. Ďalšiu za 1. miesto v kat. na 100m BF.

Norbert Bence Vanko ostal síce bez medailového umiestnenia, ale jeho výkony sa zlepšujú a je len otázkou času kedy to príde keďže vo všetkých odplávaných disciplínach si vylepšil svoje osobné maximá.

Naša najmladšia pretekárka Anabela Takácsová v kategórii „F“ je nováčik v klube a hneď dala o sebe vedieť ziskom dvoch zlatých medailí na 50m PP a 100m PP a dvoch strieborných umiestnení v kategórii na 15m RP a 100m BF.

Prichádzajú mladé talenty


klub plavci barakuda šaľa


„Účinkovanie našich chlapcov a dievčat na 47. ročníku Memoriálu Petra Ladiča hodnotíme ako veľmi úspešné, plavci si zlepšujú osobné maximá a posúvajú sa vo výkonnostných tabuľkách naprieč všetkými kategóriami a disciplínami. Čo nás veľmi teší je, že sa nám rozrastá členská základňa. Prichádzajú mladučké plavecké nádeje, ktoré majú svoje vzory v našich „starších“ členoch. A tí, ktorí ostávajú v našich radoch aj po nástupe na stredné školy, sa posúvajú aj vo vyšších vekových kategóriách vpred a sú tak vzorom pre svojich mladších nasledovníkov,“ vyjadruje sa Katarína Duchoslavová z KVŠ Barakuda.

O ďalších úspechoch v záverečnom kole Ligy mládeže a Slovenského pohára, či Svetovom poháre World Cup 2019 Golden Final, kde sa našim plavcom darilo, sa dočítate v najbližšom Slove Šaľanov.

Úplné výsledky a viac fotografií  nájdete na web stránke: kvsbarakuda.sk

Zdroj: KVŠ Barakuda
Spracovala: redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *