Po deviatykrát ožíva pred vianočnými sviatkami projekt Šaliansky anjel

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V Šali pred vianočnými sviatkami po deviatykrát ožíva projekt Šaliansky anjel. Vďaka nemu aj tento raz obdarujú desiatky detí zo sociálne slabších rodín v okrese Šaľa. Prvý zoznam ratolestí zverejnili na profile s rovnomenným názvom projektu, ďalšie pribudnú budúci týždeň. Darčeky môžu tí, ktorí sa rozhodli pre podporu, doručiť do Fajn darčekovne. Doručia ich pred Vianocami.

Projekt vznikol vďaka inšpirácii z inej zbierky pred deviatimi rokmi. Manžel Šalianky Jany Zlatej pracoval v spoločnosti, v ktorej na Vianoce spolupracovali s konkrétnym detským domovom. Doma si povedali, že keď vedia podporiť tento projekt, mohli byť podporiť aj deti v meste, kde bývajú.

Založený je na jednoduchej myšlienke. Pred začiatkom decembra zverejňujú jeho tvorcovia na sociálnej sieti mená detí, ktoré bolo možné obdariť. Deti ktoré dávajú na zoznam, pochádzajú z neúplných rodín, kde chýba jeden z rodičov, prípadne obaja alebo sa deti sa nachádzajú v náhradnej starostlivosti starých rodičov.


S tvorbou zoznamu detí im pomáha pobočka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Šali, sociálny odbor Mestského úradu v Šali a materské a základné školy v Šali. Darčeky zabezpečujú rôzni darcovia, sponzori alebo zakúpia tvorcovia projektu za peniaze od ľudí a darcov.

Za osem rokov obdarovali tvorcovia projektu vďaka darcom vyše 550 detí. Vlani ich bolo 58 z celého okresu Šaľa. Darčeky im darovalo vyše 60 darcov.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *