Pre Covid-19 zastavili rekonštrukčné práce na Kultúrnom dome v Šali

rekonštrukcia kulturny dom šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na začiatku februára pre Covid-19 pozastavili rekonštrukčné práce na Kultúrnom dome v Šali. Slovu Šaľanov to potvrdila hovorkyňa Šale Dajana Hanesová.

Prácam sa od začiatku vlaňajšieho decembra venuje šalianska spoločnosť Menert. Pôvodný termín dokončenia, ktorý bol stanovený na september tohto roka, tak podľa radnice nebude splnený. „V Kultúrnom dome v Šali sú momentálne pozastavené rekonštrukčné práce na 45 dní, z dôvodu Covidu. Pozastavené boli od 1. februára. Problém s personálom má náš dodávateľ a problém s personálom majú aj jeho subdodávatelia,“ informovala Hanesová.

„V súčasnosti využívame priestor na to, aby sa vysporiadali nejaké administratívne záležitosti, to znamená upresnenia projektovej dokumentácie a podobne,“ uviedla hovorkyňa Šale.

Pri rekonštrukcii sa upraví interiér i exteriér Kultúrneho domu. Plánovaná bola do septembra 2021. „Pravdepodobne v pôvodne stanovenom termíne dielo nebude dokončené, ale pevne veríme, že do konca tohto roka to napriek všetkému bude hotové. Na začiatku  februára sa uskutočnil aj kontrolný deň a rôzne rokovania, na ktorých sa posudzovala vizualizácia interiéru, snažili sme sa vybrať niečo, čo bude aj cenovo prijateľné a moderné, čo dlho vydrží a bude sa páčiť aj obyvateľom,“ dodala Dajana Hanesová.

Dom kultúry v Šali bol otvorený 7. septembra 1973. Takmer 50-ročná budova Kultúrneho domu dostane po rekonštrukcii nový vzhľad. Osobitnou časťou bude výmena nových sedadiel do kinosály.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *