Pred Olympiou pribudne 60 parkovacích miest, preinvestujú sa tu dva milióny eur

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Pred budovou Centra občianskej vybavenosti na Hlavnej ulici v Šali (tzv. budova Olympie), v ktorej sa nachádza niekoľko prevádzok, nastal posledné dni čulý pracovný ruch. Venuje sa im majiteľ budovy, ktorým je Coop Jednota Galanta, spotrebné družstvo. Slovo Šaľanov informoval, že na mieste plánuje preinvestovať približne 2 milióny eur.

„Začali sme prácami na parkovisku,“ povedal Ján Matušík, vedúci útvaru marketingu Coop Jednota Galanta. Po rekonštrukcii plochy vznikne pred prevádzkou 60 parkovacích miest. Súčasťou prác bude i úprava zelene. Verejnosti má plocha slúžiť od polovice decembra. Zaujímavosťou je, že na pôdoryse, ktorý prinášame, je aj jedna nabíjacia stanica pre elektromobily.

Vizualizácia projektu.

„Chceme podotknúť, že parkovisko budujeme tak aby sme neobmedzili zákazníkov predajne. Prevádzka bude vždy dostupná pre obyvateľov mesta,“ uviedol ďalej Matušík.


Ďalšie práce plánuje v roku 2022. V januári chce počas plnej prevádzky začať rekonštrukciu miestnej maloobchodnej predajne Coop Jednota. Ako prvé upraví skladové priestory a časť venovanú zásobovaniu. Predajňu chce rozšíriť o plochu, v ktorej je dnes čínsky obchod. Celkovo má mať približne tisíc metrov štvorcových, jej otvorenie je naplánované na júl 2022.

„Predajňa v centre im ponúkne maximálny komfort pri nakupovaní, excelentné služby, sortiment lokálnych a slovenských dodávateľov, moderný dizajn a architektonicky pekný vzhľad, nabíjacie stanice pre elektromobily,“ dodal v rozhovore so Slovom Šaľanov Ján Matušík, vedúci útvaru marketingu Coop Jednota Galanta.


Po úpravách predajne sa investor zameria na úpravu fasády budovy, o prípadných zmenách a obmedzeniach bude informovať na svojom profile na Facebooku.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *