Radnica sa pochválila novou aplikáciu, dostupná je pre systémy iOS a Android

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Šalianska radnica sa tento mesiac pochválila, že vytvorila novú aplikáciu s názvom Šaľa o+. Dostupná je na Goople Play (pre systém Android) a v AppStore (pre iOS). Občanom má poskytnúť „množstvo užitočných informácií ktoré im pomôžu pri každodennom fungovaní,“ píše na webstránke. 

Novú aplikáciu vyvinul informatik Martin Fabián dobrovoľne bez nároku na honorár. Pomohol mu v tom študent vysokej školy informaticko-technického zamerania. Na vývoji aplikácie pracovali od vlaňajšieho septembra minulého roka. Testovali ju od apríla, spustili ju v máji. „Cieľom novej aplikácie je priniesť ďalší komunikačný kanál, prostredníctvom ktorého sa dostávame ešte bližšie k širokej verejnosti,“ odkázala hovorkyňa Šale Erika Kollerová. Radnica okrem toho komunikuje prostredníctvom webu či cez sociálne siete. Občania by cez aplikáciu mali vedieť nahlásiť aj podnety pre mesto.

Pred deviatimi rokmi – v máji 2013 – vznikla v Coworkingu v Šali aplikácia smartŠaľa, podľa informácií Slova Šaľanov o ňu po zmene vedenia mesta nebol záujem. V minulosti tiež v meste fungovalo aj tzv. SMS centrum, kedy obyvatelia dostávali SMS správy s novinkami z radnice.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *