Sagan v Šali? Mestská pláž ožije detskou tour, súťažiť môžu aj Šaľania

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Mesto Šaľa sa opäť dostane na mapu Slovenska. V sobotu 27. augusta 2022 bude na mestskej pláži pri Váhu Detská tour Petra Sagana. Ide o jednu zastávok celoslovenskej akcie pre rodiny s deťmi, v ktorej medzi sebou súťažia stovky detí z celého Slovenska i zahraničia vo veku od dvoch do 14 rokov. Prihlásiť sa môžu aj Šaľania. Túto možnosť majú vopred alebo osobne pred akciou. 

Organizátorov tour pozvali do Šale zástupcovia iniciatívy duŠA, Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa, združenia Šaľania a mesta Šaľa. 

„Finišujeme s prípravami skvelého podujatia pre rodiny s deťmi. Všetko podstatné je k dispozícii na stránke organizátorov detskatour.sk,“ hovorí Tomáš Benkovič, ktorý vedie Mládežnícky parlament mesta Šaľa a združenie Šaľania. „Tí, ktorí nás chcú podporiť, sa môžu ozvať na našu adresu,“ dodáva Benkovič. 

Detská tour už deviaty rok nesie meno slovenského profesionálneho cyklistu jazdiaceho za francúzsky tím TotalEnergies Petra Sagana. Ide o unikátne podujatie pre mladých cyklistov, ktorého súčasťou aj program pre rodiny s deťmi. Tradične sa koná na viacerých miestach Slovensko. 


Zavítalo už do vyše 80 miest, tento rok príde do rodiska Petra Sagana – do Žiliny, do Budmeríc, Martina, Demänovej, Košíc, Šale a Šamorína.  

Zdroj: Komunikačný tím Detskej tour Petra Sagana v Šali / Michal Lipiak 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *