Šaľan Juraj Cisár opäť vytvoril kalendár s fotografiami mesta Šaľa 


slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Šaľan Juraj Cisár vytvoril ďalší originálny kalendár z fotografiami mesta Šaľa. Prvý mu vyšiel minulý rok. Kalendár môže zdobiť steny u všetkých, ktorí si ho objednajú na jeho profile na Facebooku.

Juraj žije v Šali 37 rokov. Po rokoch amatérskeho i profesionálneho fotenia mu zišlo na um, že prostredníctvom kalendára chce aj iným ukázať „pekné zákutia mesta“. Foteniu sa venuje od roku 2005. Vtedy si kúpil malý kompaktný fotoaparát. Prvú „zrkadlovku“ má od roku 2011. Ako fanúšik trnavského futbalového Spartaka chodil v minulosti pravidelne na ich zápasy. Spolupracoval s Trnavským hlasom.

Vďaka tejto spolupráci sa dostal k foteniu reprezentačných zápasov viacerých športov, nielen futbalu. Fotografovanie ho neživí, stále je to pre neho záľuba, hobby a relax. Otec dvoch detí a zamestnanec jednej zo strojárskych firiem v meste fotí nielen šport, ale aj krajiny, rôzne akcie (svadby) a rodinné potréty. Väčšiu časť akcií navštevuje rôzne podujatia. Teraz – v čase pandémie – obmedzene.

Juraj Cisár

Informáciu o kalendári zverejnil podobne, ako minulý rok, na svojom Facebooku. Prišli mu symbolicky na Mikuláša. Kalendáre majú formát A3. Fotografie z každého mesiaca sa dajú na konci každého mesiaca zarámovať a tí, čo si kalendár objednajú majú peknú fotografiu zo Šale. Celý kalendár robil sám. Od tabuľky na mená, po vypísanie mien až po poslanie do tlače, povedal Slovu Šaľanov.

(ml)

Snímka: Facebook Juraja Cisára

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *