Šaľan Mário Kovár: 5 triatlonov 5 dní po sebe, začal dnes

Mário Kovár prejde 5 triatlonov 5 dní po sebe
Čas čítania: 2 min

Mário Kovár pochádza zo Šale a  s triatlonom začal až ako 40-ročný, čo nie je bežné.  Má za sebou  už množstvo maratónov, triatlónov, niekoľko Ironmanov, ale aj vytrvalostných presunov po Slovensku. Tentokrát vytvoril vlastný triatlonový projekt, Get5 / Great Endurance Triathlon, ktorý odštartoval dnes ráno o 6.00 hod. v Kráľovej nad Váhom.

A o čo ide? Mária čaká päť triatlonov v priebehu piatich dní  po sebe od 30. 7. do 3. 8. 2019. Každý deň prepláva 3,8 kilometrov, prejde 180 kilometrov na bicykli, a potom odbehne 42,2 kilometrový maratón. Ide o prvý takýto projekt svojho druhu nielen na Slovensku, ale na celom kontinente. Ak ho Mário úspešne dokončí, bude prvým Slovákom v dejinách, ktorý sa na niečo podobné podujal.

Moje prvé video.😅 Formou ktorého by som Vám v krátkosti predstavil GET 5. Všetký sponzorské príspevky – penažné aj nepenažné budú posunuté v plnej výške na dobrú vec. Info čoskoro.

Uverejnil používateľ Mário Kovár Streda 19. júna 2019


Jeho telo čaká namáhavý proces, sám tvrdí, že ide o jeho vlastnú iniciatívu, prekonať seba samého.  Dokopy prejde 1130 kilometrov naprieč Slovenskom.  Začal vo vodnom diele v Kráľovej nad Váhom, kde dnes ráno zaplával 3,8 kilometra.Get5 mohol vzniknúť aj vďaka podpore priateľov a rodiny Mária Kovára. Jeho najväčšia fanúšička je jeho žena Zuzana, s ktorou sa navzájom podporujú už 27 rokov.


View this post on Instagram

SK 🇸🇰 Máriov príbeh nie je len o velkych 🏊🚴‍♂️🏃vyzvach a malych snoch, tréningoch a pretekoch. Je za nim aj jedna ❤️ žena, s ktorou všetko zdielaju už neuveritelnych 🙌27 rokov. Zuzana🥰 @zuzana2212 je Máriova bútlavá vrba, podpora a láska. Počas Get5 sa bude starat o jeho stravovanie a pokoj. Obrovská vdaka🙏 EN 🇬🇧 Mário’s story is not just about great 🏊🚴‍♂️🏃challenges, small dreams, trainings and races. Behind him is a great ❤️woman for unbelievable 🙌27years. Zuzana @zuzana2212 is his support and love, behind the scene dream maker. During Get5 she will take care of his nutrition and peace of mind. Deep gratitude🙏 #get5mariokovar #love #loveislove #lover #loveyourself #support #woman #strongwoman #womanbehind #behindthescenes #triathlon #triathlons #triathletelife #triathlete #inspire #race #challenge #challengeyourself #justdoit #slovakia #slovensko #triatlon

A post shared by get5mario.kovar (@get5mario.kovar) on


Svoj tím zverejnil aj na svojich sociálnych sieťach, kde môžete sledovať, kde sa práve nachádza a ako na tom je.Trasy, ktoré prejde bicyklom naprieč Slovenskom sú nasledovné:


Trasy, ktoré odbehne za päť dní sú nasledovné:


Get5 sa odohrá v štyroch slovenských vodných nádržiach, kde Mário prepláva dokopy  19 kilometrov.

View this post on Instagram

SK 🇸🇰 Mário bude 🏊plávat Get5 v štyroch slovenskych vodnych nádržiach – Králová nad Váhom, Ružiná, Zemplinská Šírava a Liptovská Mara. 🏁 Posledny, piaty den Get5 🖐 bude plávat sútažne v rieke Váh na Slovakman 226 v Pieštanoch. EN 🇬🇧 During Get5 ✋Mário will swim 🏊in four 🇸🇰beautiful water dams – Králová, Ružiná, Zemplínska Šírava a Liptovská Mara. 🏁Final swimming will be in the river Váh during Slovakman226. 3,8km x 5 = 19km. 🔜Get5 starts 30.7. #get5mariokovar #triathlon #athlete .#triathlete #ultimate #running #swimming #bicycling #motivation #okoloslovenska #strongman #triathlontraining #training #slovensko #slovakia #ironman #fitnessmotivation #swimming #plavanie #liptovskamara @slovakman.official #zemplinskasirava #kralovanadvahom

A post shared by get5mario.kovar (@get5mario.kovar) on


Pôjde o ťažkú výzvu, Mário však chce, aby nultý ročník pomohol posunúť jeho fyzické a psychické hranice, a zároveň inšpiroval ostatných ľudí, aby sa hýbali, nezáleží na veku.  Bude rád, ak sa pripoja ďalší odvážlivci.

Rozhovor s Máriom môžete očkávať v najbližšom augustovom vydaní Slova Šaľanov. Zatiaľ môžete jeho cestu za splneným snom a prekonávaním hraníc sledovať na jeho Instagrame.

Zdroj: Instagram, Facebook
Spracovala: redakcia

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na