Šalianska kapela Cranial Void získala jedno z najvýznamnejších slovenských hudobných ocenení v súčasnosti

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Na konci marca boli vyhlásené výsledky hlasovania asi najvýznamnejšieho slovenského hudobného ocenenia v súčasnosti – Radio_Head Awards 2021. V aktuálnom ročníku vystrčila rožky (tie metalové) šalianska hudobná scéna – až dve šalianske kapely sa dostali do finále v kategórii Hard & Heavy. Kapely zo Šale Cranial VoidSmall Town Life sa o priazeň fanúšikov tvrdej muziky uchádzali spolu s Čadom, Autumn Nostalgie a Catastrofy. A dokonca úspešne – víťazstvo si odniesla kapela Cranial void, ktorej členom sme položili pár otázok.

Ako ste prežívali vyhlasovanie výsledkov a čo vám kolovalo hlavami, keď zaznelo meno vašej kapely?

Prvá úprimná myšlienka, ktorá nám prebehla hlavou po prevzatí ocenenia, bola „Čo budeme teraz rozprávať?”, ale žarty bokom, boli sme extrémne prekvapení, pretože náš skromný predpoklad víťaza boli skôr chalani z kapely Čad s ich novinkou Medvede alebo Catastrofy s Taký je život, ktorí majú obrovský ohlas na scéne.


Moderátor Rudi Rus v relácii Headbanger FM a aj na sociálnych sieťach váš debut dosť chválil, ako ste vnímali, keď vašu tvorbu chvália takéto osobnosti?

Veľmi nás to prekvapilo pretože sme si neboli úprimne celkom istí našim debutom a zároveň nás veľmi potešilo, že sme sa vďaka Rudimu aj ostatným osobnostiam zo scény mali možnosť zviditeľniť a dostať do širšieho povedomia.


Ako bol prijatý váš album inde vo svete? Všímalo si ho aj zahraničie? Čo bol pre vás najväčší pocit údivu z reakcií na váš album?

Veľká vďaka patrí sociálnym sieťam, ktoré nám relatívne jednoducho umožnili mať dosah aj mimo slovenskej scény. Všimli si nás na rôznych zahraničných metalových fórach, kde nás niekoľkokrát zdieľali a dokonca si objednávali náš merch a CD-čká zo Spojených Štátov, Francúzska, Írska, Veľkej Británie, atď.

Najviac nás potešilo, keď našu hudbu porovnávali s kapelami, ktoré my osobne počúvame a sú pre nás veľkými vzormi.

Ako sa zmenil váš hudobný život po rádiohlavách? Koncertujete? Chcete? Alebo sa sústredíte na novú tvorbu?

Určite nás tento úspech nakopol do ďalšej tvorby, na ktorej usilovne pracujeme vždy, keď si nájdeme trochu času. Samozrejme, by sme chceli aj čo najviac koncertovať, keď sa naskytne príležitosť a našťastie sme už tento rok aj dostali zopár ponúk. Napríklad na Montana Metal Fest v Španej Doline 3. 9. 2022.

(ivn)
foto- archív kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *