Šalianske Centrum voľného času Tip Top získalo do daru STEM Kindlotéku

kindlotéka amazon šaľa cvč
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

 Šalianske Centrum voľného času (CVČ) Tip Top získalo do daru STEM Kindlotéku. Predstavilo ju na sociálnej sieti.

Okrem CVČ v Šali získala kindlotéku aj Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. S iniciatívou podporiť šalianske centrum prišla Šalianka Liana Heráková Juhászová, ktorá pracuje v Amazone. Keď firma dala podnet, aby jej zamestnanci vybrali nejakú inštitúciu, vybrala CVČ v Šali.

Kindlotéku získalo centrum vďaka online hlasovaniu. „Po upokojení situácie a otvorení CVČ sa deti môžu tešiť na novú klubovňu. V priestoroch STEM Kindlotéky budeme pracovať s deťmi z našich záujmových útvarov a pripravíme aj podujatia z oblasti STEM vzdelávania pre deti, rodičov, verejnosť. Zatiaľ sa deti môžu tešiť aspoň na dva online webináre, ktoré pripravujeme v spolupráci s Amazonom počas jarných prázdnin,“ uviedlo CVČ.


cvč nova kindloteka


V decembri absolvovali zamestnanci centra dve niekoľkohodinové online školenia, na ktorých sa oboznámili ako pracovať s novými pomôckami. „Tešíme sa z vynovených priestorov, nových pomôcok a na to, ako budeme môcť s deťmi objavovať nové zaujímavé veci z oblasti STEM (veda, technika, inžinierstvo/robotika/programovanie, matematika a iné),“ dodalo CVČ.


amazon kindloteka


„Teší nás, ako Šaľania podporujú svoje mesto a šalianske inštitúcie, v ktorých sa môžu naše deti naďalej rozvíjať a robiť to, čo ich baví,“ napísalo vlani v septembri mesto Šaľa. Spoločnosť Amazon podporila už pred tromi rokmi dve šalianskej školy. V ZŠ Ľ. Štúra a v ZŠ J. C. Hronského v Šali zaviedla čitateľské kútiky s elektronickými čítačkami kníh.

(ml)
Foto: Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *