Šalianske deti ukazujú svoj talent so skupinou malinyJAM

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Kapela malinyJAM pochádza z Trnavy a funguje od  decembra roku 2015. Líder kapely sa po rozpadnutí  starej rockovej kapely usadil, narodil sa mu syn a začala sa cesta k hraniu pre deti. Kapela momentálne spolupracuje s TV JOJ a súčasťou ich pesničiek sú aj deti zo Šale, špeciálne deti z detského speváckeho súboru ZUŠ-ka.

Staré zoskupenie kapely sa pod vedením Milana Eliáša dostalo na mnoho festivalov, zažili Slovenskú Eurovíziu a venovali sa rockovej muzike. Kapela sa však rozpadla, a keďže muzikant nikdy neprestane byť muzikantom, Milan Eliáš sa po narodení syna rozhodol znova tvoriť. „Naša stará kapela sa rozpadla a mne sa narodil syn. S Paťom Lagom sme stále hudobne tvorili, tak sme si povedali, že len tak zo zábavy urobíme pesničku pre môjho syna Jurka a natočíme na ňu videoklip,“ spomína na začiatky novej tvorby.


Z náhodného  projektu sa zrazu  stalo niečo veľké a zapáčil sa obrovskému množstvu ľudí. Oslovila ich dokonca TV JOJ s ponukou spolupráce pre ich dcérsku TV RIK, kanál čisto pre deti. „Samozrejme, že sme podpísali zmluvu a natočili zopár videoklipov špeciálne pre TV RIK, a tak sa náš projekt začal rozrastať,“ hovorí líder kapely. Hudbu, scenáre k videoklipom aj kulisy si tvoria sami.  Kameru a postprodukciu klipov má na starosti Katka Dózsová . Ďalším členom je Kristína Pauerová, ktorá sa venuje kulisám a po novom aj návrhom pripravovanej „malinovej kolekcie oblečenia“. „Sme skôr kreatívna skupina ľudí, ktorá tvorí hudbu, film, módu a knihy pre deti,“ približuje kapelu zakladateľ.Deti  oživili kapelu svojim spevom

„Jedného dňa nám napadlo, prečo naše piesne neoživiť detským spevom. Neviem ani ako a mal  som v ruke kontakt na pani zástupkyňu ZUŠ zo Šale, pani  Valentínovú, a ihneď sme si padli do oka,“ spomína Milan Eliáš. Stretnutie s najdôležitejším človekom, s pani učiteľkou Evou Izsákovou Bogárovou, ktorá ma na starosti detský zbor, dopadlo nad očakávania.

Deti absolútne špičkovo a profesionálne nahrali zopár nápadov z piesní. „Po postprodukcii nahrávok sme si povedali, že toto je to pravé orechové a s deťmi sme nahrali väčšinu skladieb na naše pripravované debutové DVD a CD,“ hovorí o šikovných deťoch.  Jednu skladbu s názvom „TURBOVECI“ si celú sami  naspievali a zahrali si aj vo videoklipe, kde vyrábajú lietadlo. Tento klip sa dostal do médií v lete a vidieť ho aj na sociálnej sieti YouTube.

„Šaľa má byť naozaj na koho hrdá! Týmto by sme chceli všetkým deckám zo zboru poďakovať za ich prínos, vďaka patrí aj všetkým rodičom, že nám deti „požičali“ aj v sobotu a nedeľu. A na záver ďakujem pani učiteľkám Eve Izsákovej Bogárovej,  Katalin Vanko a pani zástupkyni Nore Valentínovej.“

Autor: Michaeala Harabišová

Foto: archív kapely

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *