Šalianski eRkári zostali verní rodinným plesom, zorganizovali ho v obývačkach

erko šaľa ples v obyvačke
banner fantázia
Čas čítania: 2 min

Pred Popolcovou stredou, ktorou dnes začíname pôstne obdobie, zorganizovali šalianski eRkári netradičný rodinný ples.

Posledný fašiangový víkend zažilo plesovú atmosféru a radostný rodinný čas niekoľko desiatok rodín „doma“ vo svojich obývačkach. „Keďže platí zákaz stretávania, nemohli sme sa tentokrát stretnúť na veľkom rodinnom plese v Kultúrnom dome. Avšak ani to nám nezabránilo priniesť kúsok plesu do obývačiek rodín,“ vysvetľuje animátorka Dominika Bujdáková.


ples v obyvačke


eRkári pripravili pre rodiny iniciatívu s názvom Ples obývačke. Jej cieľom bolo, aby rodiny mohli zažiť spoločný rodinný čas vo svojich domácnostiach. Téma plesu „Aké je dobré a milé, keď rodiny žijú pospolu,“ bola odvodená z biblického veršu z Knihy žalmov. „Našou myšlienkou bolo povzbudiť rodiny, aby si venovali čas navzájom, aby sa spolu doma zabavili, zahrali, zatancovali, ale zároveň, aby mysleli aj na iné rodiny, s ktorými sa teraz nestretávame,“ vysvetľuje animátorka Blanka Bujdáková.


ples v obyvačke


Pre rodiny pripravili niekoľko aktivít

Počas štyroch fašiangových týždňov animátori pripravovali pre rodiny rôzne aktivity, aby sa prostredníctvom nich mohli pripraviť na svoj obývačkový ples. Mladí ponúkli rodinám videonávody i fotonávody ako si pripraviť plesovú výzdobu, chutné občerstvenie, rekvizity do fotokútika a nechýbali ani tipy na rodinné hry.

hry

Rodiny boli taktiež vyzvané, aby sa naučili tanec a pieseň a svoje videá poslali animátorom „Pred plesom sme prihláseným rodinám poslali plesový darček, ktorý obsahoval sprievodný list k plesu a fotku z posledného rodinného plesu, aby rodiny aj takto mohli myslieť na iné rodiny. Na pamiatku sme pribalili aj originálne servítky s logom a s názvom plesu,“ spomína Blanka.

V deň plesu kreatívni eRkári zverejnili plesové video a vyzvali rodiny, aby si ho spoločne – na diaľku spustili v rovnakú hodinu a tak vytvorili jedno plesové spoločenstvo. Animátori pozvali rodiny, aby video nielen pozerali, ale aby sa spoločne s nimi modlili, hrali i tancovali. Okrem zábavného programu, hier, tancov nechýbala vo videu spoločná modlitba a príhovor miestneho kaplána Tomáša Kišona.

Kultúrny program si rodiny mohli vychutnať v podobe zostrihaného videa tancu, ktorý sa rodiny naučili a poslali. So svojím talentom sa podeli aj mladý kúzelník Martin Čulák a všetci účastníci Plesu v obývačke sa mohli potešiť aj piesňou, ktorú naspievali animátori.

„Sme vďační, že napriek neľahkej situácii, ktorú teraz všetci prežívame, sme takto na diaľku mohli vytrvať v našej krásnej plesovej rodinnej tradícii a veríme, že rodiny vo svojich obývačkách zažili radostný spoločný čas,“ uvádza Dominika Bujdáková. Dodáva, že išlo o štvrtý ročník rodinného plesu eRkárov v Šali.

Text a snímky: eRko Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *