Šaliansky 3D-nápis ozdobia návrhy žiakov Základnej umeleckej školy

kronika mesta šaľa 2019
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Žiaci Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Šali ozdobia písmená 3D-nápisu „mesto Šaľa“, ktorý sa nachádza v priestore medzi kaštieľom a cestou na Ulici Petra Pázmaňa. Informovala o tom radnica.

 Tento rok nad projektom prevzala záštitu ZUŠ. Hoci už od minulého roka prebieha vyučovanie na ZUŠ-ke dištančne, žiaci pod vedením učiteľov pracovali na návrhoch na štyri témy.

Prvou z nich bola rieka, voda, príroda. Druhou bolo pole, obilie, poľnohospodárstvo, treťou kultúra, ľudia, šport a štvrtou témou bola história  a architektúra.

Ako uvádza mesto, na 3D-nápis sa nebudú pripevňovať ďalšie konštrukcie s maľbami. Vybrala sa forma vytlačenia fólie s návrhom a polep písmen. Plánom je, aby sa motívy na 3D písmenách menili každý rok. Zavisí to však od toho, ako sa to toho podarí zapojiť miestnych umelcov, píše radnica. Dodala, že pre ochranu autorov (detí) zároveň nebude zverejňovať návrhy na hlasovanie verejnosti.

Tzv. 3D-nápis má mesto Šaľa od konca júla 2020. Hlavnou myšlienkou bolo podporiť pocit spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. V uplynulých mesiacoch bol viackrát terčom vandalov, ktorí zničili niektoré písmená. Vždy boli nahradené novými.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *