Šaliansky jarmok sa začal, aký program na vás čaká?

v Šali začal šaliansky jarmok
Čas čítania: 2 min

Dnes a zajtra 21. a 22. 6. 2019 sa v našom meste koná Šaliansky jarmok. Na obyvateľov čakajú stánky s jedlom, milými suvenírmi, oblečením, ale aj slovenskými remeslami.


stánky šaliansky jarmok


Pripravené sú aj atrakcie pre deti, nafukovacie hrady, trampolína či jazda na štvorkolkách. Čaká ich aj nezvyčajný drevený kolotoč a starobylé hry.


detské atrakcie šaliansky jarmok


Program na piatok

Mestské kultúrne stredisko pripravilo pestrý program pre každého. Vystúpenia si budete môcť pozrieť  na pešej zóne a na amfiteátri. V piatok  sa môžu Šaľania tešiť na vystúpenia žiakov základných škôl a súbory z družobných miest. V neskorších hodinách na pešej zóne vystúpi rocková skupina Hook z poľského družobného mesta Konskie, mažoretky z českého Telča, či dychovka Bányász z Maďarska. Občanom sa v rámci programu prihovorí aj primátor mesta Jozef Belický. Program bude večer pokračovať na amfiteátri, kde vystúpi Peter Šrámek a hlavným vystúpením večera bude spevák Lukáš Adamec. Po ňom vystúpi kapela Club 97.

V piatok o 17.00 hod. sa v Galérii Focesa koná vyhodnotenie amatérskej fotografickej súťaže Objektív Františka Kollára. Výstavu súťažných fotografií si budete môcť prísť pozrieť počas celého nasledujúceho mesiaca.  Oba dni, v piatok aj sobotu budú v Dome ľudového bývania pripravené tvorivé dielne, v prístavbe CVČ zase výstava Záhady Slovenska.

vystúpenia šaliansky jarmok


Program v sobotu

V sobotu začne program poobede o 14.00 hod. na pešej zóne, kde to bude žiť slovenskými tradíciami,  pozrieť si budete môcť znovuzrodenú šaliansku dychovku, cimbalistku Viktóriu Herencsárovú a šalianske folklórne súbory. Na amfiteátri sa bude pokračovať skupinou Družina.

Večer vystúpi šermiarska šou Rádu Sv. Galahada. Potom príde na rad koncert skupiny Le Payaco. Hlavné hviezdy večera budú kapela Gladiator a kapela ABBA revival.

Sprievodným sobotňajším program budú Janské ohne na Váhu, čím sa obnoví ďalšia tradícia v našom meste.

Burza kníh

Počas Šalianskeho jarmoku sa nezabudnite ísť pozrieť do našej šalianskej knižnici, kde sa burza kníh. Knihy nájdete vyložené vonku v krabiciach. Rôzne  žánre, v slovenskom, českom i maďarskom jazyku. Ceny nie sú vyššie ako 50 centov a na burze sa dajú vždy nájsť nejaké tie knižné poklady. Nenechajte si to ujsť.

burza kníh šaľa


Celý program Šalianskeho jarmoku

program šaliansky jarmok

 

Autor: red.

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na