Sčítanie obyvateľov v roku 2021: Kedy a ako bude prebiehať?

sčítanie obyvateľov šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na Slovensku sa v termíne od 15. februára 2021 do 31. marca 2021 uskutoční sčítanie obyvateľov. Prvýkrát bude prebiehať v elektronickej podobe. K sčítaniu bude stačiť počítač, mobil alebo  tablet.

Obyvatelia sa môžu sčítať na webovej stránke: www.scitanie.sk. Elektronickou formou sčítania sa šetrí životné prostredie a nazbierané dáta sú presnejsšie a bezpečnejšie.

K dispozícii budú aj stacionárni a mobilné asistenti

Obyvateľom, ktorí sa nemôžu sčítať sami, nemajú k dispozícii elektronické zariadenie, cez ktoré by sa napojili alebo s ním nevedia narábať,pomôžu stacionárni asistenti. K dispozícii budú na požiadanie  aj mobilní asistenti, ktorí môžu navštíviť obyvateľov priamo doma a pomôcť im, poradiť im.

Sčítanie pomáha rozvoju

Všetky údaje poskytnuté Štatistickému úradu SR správcami administratívnych zdrojov údajov, samosprávami a obyvateľmi sú spracované výlučne pre
potreby sčítania. Sčítanie slúži ako podpora rozvoja na regionálnej i lokálnej úrovni. Slovensko môže využiť údaje zo sčítania na budovanie, posilnenie a plánovanie dopravnej infraštruktúry, siete školských a zdravotníckych zariadení, oddychových zón, parkov, detských ihrísk a športovísk.

Informácie o sčítaní obyvateľov v roku 2021 budeme pravidelne publikovať v našej tlačenej aj webovej verzii časopisu. Zároveň sme si pre vás pripravili infografiky, ktoré budeme zverejňovať na našich sociálnych sieťach.

Informatívne video:

Zdroj: Mesto Šaľa, www.scitanie.sk

3 Comments on “Sčítanie obyvateľov v roku 2021: Kedy a ako bude prebiehať?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *