Sčítanie zaberie pár minút a získame dáta pre rozhodovanie, vraví primátor Šale

belický jozef
banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

Od 15. februára do konca marca prebieha sčítanie obyvateľov. Po prvýkrát elektronicky. Za sebou ho už má aj primátor Šale Jozef Belický. 

„Sčítanie obyvateľov je proces, ktorý sa opakuje každých 10 rokov. V minulosti sme boli zvyknutí na sčítacích komisárov, ktorí prišli k nám domov a vyplnili odpovede na otázky. Dnes nám rozvoj digitalizácie umožňuje spohodlňiť, zrýchliť a spresniť tento proces tým, že občania prostredníctvom internetu vykonajú sčítanie sami. Samozrejme, tí, ktorí takúto možnosť nemajú, môžu prísť na mestský úrad a vykonať sčítanie tam alebo ak nevedia prísť, tak kontaktujú mestský úrad a sčítací komisár príde k nim,“ hovorí Slovu Šaľanov.

Sčítanie obyvateľom je podľa jeho slov „veľmi dôležité aj pre samosprávu“.

„Zo získaných dát sa dozvieme, kto žije v našom meste, ako sa mení národnostné, vekové zloženie obyvateľov. Štát podľa sčítania určuje výšku podielu na daniach, ktorý mesto dostáva. Z otázok o doprave do zamestnania napr. tvorí koncepcie dopravy a pod. Sám som už sčítanie vykonal a nemyslím si, že obsahuje otázky, ktoré by mi zasahovali do súkromia alebo by mi boli nepríjemné. Zaberie to pár minút a získame spoľahlivé dáta, ktoré sú nevyhnutné pre každé zodpovedné rozhodovanie,“ dodal Belický.

Obyvatelia sa môžu sčítať na webovej stránke: www.scitanie.sk. Elektronickou formou sčítania sa šetrí životné prostredie a nazbierané dáta sú presnejsšie a bezpečnejšie. Viac informácií o tom, ako bude sčítanie prebiehať nájdete tu. 

(ml)

One Comment on “Sčítanie zaberie pár minút a získame dáta pre rozhodovanie, vraví primátor Šale”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *