Seniori si zasúťažili v chôdzi s palicami, konal sa 5. ročník pretekov

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Dnes o 10.00 hod. sa v bufete pri násype stretli seniori z organizácie Jednoty dôchodcov, aby si zasúťažili na 5. ročníku súťaže v chôdzi s palicami, známej ako nordic walking. Akciu zorganizovala okresná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Šali s podporou mesta Šaľa po dvojročnej pandemickej prestávke. Tí najlepší si domov odniesli diplom. 


Na preteku sa zúčastnilo päť základných organizácií – z Diakoviec, Trnovca n/Váhom, Močenku, Hájskeho a zo Šale.  Na štartovú čiaru sa postavilo 17 pretekárov s palicami v rukách. Čakala ich trasa dljhá 4,5 kilometrov. „Pôvodne mala trasa viesť cez les pri vode, ale nakoľko napršalo, museli sme trasu upraviť a viedla po hrádzi,“ povedal pre médiá Jozef Kurňava, predseda MsO JDS.


V kategórii žien a mužov udelili piatim prvým pretekárom diplomy. „Prvý z mužov a prvá zo žien si domov odniesli aj víťazné poháre. Všetci si ale prišli najmä užiť pobyt v prírode, zašportovať si a zabaviť sa v kolektíve,“ dodal Jozef Kurňava.

Mesto Šaľa podporilo akciu nákupom diplomov a ocenení pre dôchodcov. Podporiť ich osobne prišiel aj primátor Jozef Belický.

Ocenili najlepších

Diplom si domov odniesli  Božena Muziková, Helena Sovoková, Jaroslava Pačesová, Helena Maláriková a prvé miesto za ženy získala Marika Chlpeková. V kategórii mužov si domov ocenenie odniesli dvaja – Ladislav Švikruha a prvé miesto Anton Trubač.

Cesta bola vynikajúca. Prišiel som prvý, ale bolo tento rok málo účastníkov. Kedysi som bol aktívny športovec, teraz prvýkrát držím palice v ruke, ale išlo to dobre,“ vyjadril sa pri cieľovej páske Anton Trubač z Jednoty dôchodcov v Hájskom.


„Mám 74 rokov a skončila som na treťom mieste. Športom sa dá ovládať telo, myseľ aj chuť do žvota. Chodím s palicami každý deň aspoň tie 4 kilometre. Máme stále nejaké podujatia, ale mrzí nás, že nás nechodí viac. Pozývam všetkých, aby sa k nám pridali,“ pozvala ostatných seniorov Jaroslava Pačesová.

Pretekárov prišlo podporiť 60 divákov. Nachystali pre nich guláš, občerstvenie a o zábavu sa postaral jeden zo seniorov, ktorý hral počas akcie na gitare a harmonike. K dispozícii boli aj dobrovoľníčky z Červeného kríža v prípade úrazu na trase.

Autor: Michaela Harabišová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *