Slovo Šaľanov putuje po celej rodine, prečítame všetko, vraví Šalianka Silvia Szabová

slovo-salanov-25-rokov
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Mesačník Slovo Šaľanov je tu už 25 rokov. „Už od jeho vzniku putuje vždy po celej našej rodine,“ hovorí Šalianka Silvia Szabová. „Kupujeme ho od prvého čísla. Prečítame všetko. Od prvého písmenka po posledné. Možno si niekto povie, že sú to kilá a kilá papiera, ale pre nás je to príbeh našej Šale,“ pokračuje nadšená čitateľka, ktorá dnes pracuje ako audítorka a inštruktorka v Seredi.

„Pamätám si menší i väčší formát. Spomínam si tiež na novinový papier, v ktorom vychádzali,“ vraví Silvia. Nikdy si ho doma nepredplácali, kúpili ho v jednej z PNS-iek alebo u kolpoltéra Mirka, spomína. Rada číta všetko, najradšej „články o ľuďoch, ktorí žijú okolo nás.“ „Ďalej určite úvodník. Milé a ľudské slová. Ďalej tiež udalosti, čo sa deje, rozhovory, a samozrejme, oddychové témy,“ opisuje Silvia.

Silvia a jej rodina sa už viackrát zapojila aj do rozličných súťaží v Slove Šaľanov. V minulosti „boli milé výhry za krížovky za zasielané kupóny i stretnutia s darcami cien, teraz nás každý mesiac teší všetko spojené s novým číslom,“ usmieva sa Silvia. Priznáva, že kým v minulosti sa dozvedala veľa vecí zo Slova Šaľanov, teraz je to najmä z iných kanálov. „V novinách však vždy nájdem aj niečo nové,“ dodáva.

„V poslednom čísle ma napríklad potešila anketa o ľuďoch, ktorí prekonali ochorenie Covid-19, (pozn. redakcie: Silvia Szabová hovorí o januárovom čísle)“ dodala pri príležitosti 25. výročia vzniku Slova Šaľanov Šalianka Silvia Szabová.

Ďakujeme za priazeň.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *