V Kultúrnom dome pokračuje rekonštrukcia, ukončili už búracie práce v interiéri

rekonštrukcia kultúrneho domu
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V Kultúrnom dome pokračujú aj tento mesiac rekonštrukčné práce. „Interiér z pohľadu búracích prác je ukončený,“ informovala Eva Balážová, vedúca verejného obstarávania spoločnosti Menert, ktorá sa venuje prácam od vlaňajšieho decembra.

Práce by mala ukončiť do konca septembra. Upraví sa interiér i exteriér, stáť to bude približne 3,7 mil. eur. Exteriérová časť je pozastavená z dôvodu čakania vyjadrenia sa mesta na povolenie odstránenie azbestu z okolia okien, uviedla Balážová pre Slovo Šaľanov.


kulturák-šaľa-rekonštrukcia


Robia sa preto prípravné práce – geodetické zameriavanie a výstavba lešenia. Menert zároveň čaká na odovzdanie vizualizácie interiérového projektu a zosúladenie požiadaviek požiarnej ochrany s vizuálom.


kulturák-šaľa-rekonštrukcia


Vo výrobe sú tiež vzduchotechnické zariadenia a pripravuje sa montáž VZT potrubia, dodala vedúca verejného obstarávania spoločnosti Menert Eva Balážová. Takmer 50-ročná budova Kultúrneho domu dostane po rekonštrukcii nový vzhľad. Osobitnou časťou je výmena nových sedadiel do kinosály.


kulturák-šaľa-rekonštrukcia


Dom kultúry v Šali bol slávnostne otvorený 7. septembra 1973. Takmer dvadsať rokov patril pod podnik Duslo Šaľa. Na začiatku 90-tych rokov bol na krátku dobu v ekonomickom prenájme. Avšak táto forma prevádzkovania sa ukázala ako neefektívna, a tak sa zriaďovateľom Domu kultúry stalo mesto, ktoré je ním dodnes.


kulturák-šaľa-rekonštrukcia


Od tej doby prešlo toto zariadenie rôznymi formami existencie, až sa nakoniec Dom kultúry z právnej subjektivity pretransformoval na rozpočtovú organizáciu Mesta Šaľa. V súčasnosti patrí pod Mestské kultúrne stredisko (MsKS) spolu so Spoločenským Domom vo Veči a Kultúrnym strediskom vo Večierke. Zamestnancov MsKS je možné počas rekonštrukcie nájsť na Partizánskej ulici.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *