V okrese Šaľa sa zatiaľ nezatvorili žiadne triedy v súvislosti s COVID-19

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Po prvom školskom týždni Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre zatiaľ nezatvoril žiadne triedy v okrese Šaľa. Ostatné okresy v jeho pôsobnosti majú už prvé karanténne opatrenia na školách za sebou. 

„RÚVZ Nitra zatiaľ nevydal rozhodnutie o nariadení opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 ani v jednej triede v okrese Šaľa,“ informovala Slovo Šaľanov Alena Gregušová, hlavný radca oddelenia hygieny detí a mládeže.

V pôsobnosti RÚVZ v Nitre je aj okres Zlaté Moravce. Okres Šaľa sa zatiaľ drží, v okrese Nitra a Zlaté Moravce majú po prvom týždni nariadené karanténne opatrenia.

„V okrese Nitra sú nariadené karanténne opatrenia v 10 triedach v piatich základných školách, v piatich triedach na štyroch stredných odborných školách a gymnáziách. V okrese Zlaté Moravce tri triedy na dvoch stredných školách a gymnáziách. Z uvedeného celkového počtu sme deväť opatrení vydali v jediný deň, 8. 9. 2021,“ uviedla pre nás Gregušová.

Okres Šaľa od budúceho týždňa mení svoju zelenú farbu v COVID automate na oranžovú. Rúško bude povinné v interiéri, ale aj v exteriéri v prípade hromadných podujatí. Obmedzenia sa dotkú fungovania reštaurácií, podnikov, služieb i obchodov. Na zmeny sa musia pripraviť aj tí, ktorí plánujú oslavy, svadby alebo kary. Opatrenia, ktoré sa nás budú týkať nájdete na www.automat.gov.sk.

mh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *