V Šali vznikla skupina, ktorá chce pomôcť Ukrajincom žijúcim v meste

banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

V Šali vznikla nová skupina dobrovoľníkov s názvom Šaľa pre Ukrajinu. Svoje aktivity predstavila na sociálnej sieti. Jej cieľom je pomôcť ľudom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine, ktorí tu žijú a bývajú. Iniciatíva vznikla spontánne po tom, ako začali prví ľudía z Ukrajiny prichádzať do Šale. Cieľom bolo, aby sa na jedno miesto presunula diskusia o pomoci utekajúcim ľuďom pred vojnou.

„Diskusie na internete sú rôzne. Pozitívne i negatívne. Naším cieľom je, aby sme na jednom mieste sumarizovali pomoc pre ľudí z Ukrajiny. Prví záujemcovia sa zapojili sami, ďalší sa ozývajú postupne,“ tvrdia tvorcovia profilu. Prvým rodinám sa podľa nich už podarilo pomôcť aj s ubytovaním, teraz pomáhajú so zariaďovaním domácností.

„Je veľa ľudí, ktorí chce pomôcť. Ponúkame im tento priestor, aby tu pomoc našli. Uvedomujeme si, že nie všetkým to bude po vôli, ale napriek tomu sa snažíme pomôcť,“ dodávajú. Spojiť sa chcú aj zo zástupcami Trnavskej arcidiecéznej charity.

V polovici marca evidovali v meste okolo dvesto utečencov z Ukrajiny. Kapacita mesta je podľa slov primátora Jozefa Belického na úrovni približne 300 ľudí. Prvý boli ubytovaní na dvoch ubytovaniach. Prevažne ide o matky s deťmi. Ďalší sú u súkromných osôb. Mesto Šaľa pomáha aj družobnému mestu Mohylov Podoľskiy na Ukrajine.

(ml)

One Comment on “V Šali vznikla skupina, ktorá chce pomôcť Ukrajincom žijúcim v meste”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *